0  |  1

تاسیس پارک علم وفناوری مشترک ایران و عراق

تاسیس پارک علم وفناوری مشترک ایران و عراق

به گزارش خبرگزاری مهر، خسرو پیری گفت: دو کشور عراق و ایران درخصوص تاسیس پارک های مشترک علم و فناوری در استان های همجوار و تبادل فناوری و محصولات دانش بنیان به توافق رسیدند.
وی با اشاره به انعقاد یک تفاهم نامه مشترک میان دانشگاه علوم دریایی خرمشهر و دانشگاه بصره در زمینه بهره وری از دریا و آب های مشترک افزود: در دانشگاه های مستقر در غرب و جنوب غربی ایران و استان های شرقی عراق علاوه بر انجام تحقیقات مشترک در زمینه های فناوری می توان با راه اندازی پارک های علم و فناوری مشترک همکاری های فناورانه را ارتقا داد.
پروفسور قسان حمیدعبدالمجید نیز گفت: دو کشور ایران و عراق می توانند در زمینه های مختلف علم و فناوری با یکدیگر همکاری کنند، گرچه در زمینه هایی همانند تبادل دانشجو و استاد همکاریی وجود دارد اما کافی نیست.
وی بیان داشت: در زمینه های مختلف تحقیقاتی به ویژه در موضوعاتی که اشتراکات زیادی وجود دارد مانند نفت و انرژی، کشاورزی و به خصوص خرما و نیشکر می توان تعاملات بیشتری انجام داد و این ظرفیت وجود دارد که کارهای پژوهشی مشترکی به ویژه در سطح دانشگاه ها صورت گیرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com