0  |  0

راه‌اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت

راه‌اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت

بیژن زنگنه در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری در حاشیه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو به راه‌اندازی زیست بوم ری اشاره کرد و گفت: این منطقه در مساحتی به وسعت ۳۰ هکتار در منطقه شهرری نزدیک پالایشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.
وی اضافه کرد: ایجاد این منطقه برای شتاب‌دهنده‌ها، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های حمایتی و مشاوران و همچنین متقاضیان دریافت فناوری است.
وزیر نفت با بیان اینکه صنعت نفت ظرفیت عظیمی دارد و سالی چند ده میلیارد تقاضا به بازار عرضه می‌کند خاطرنشان کرد: از این ظرفیت می‌توان درراستای توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.
زنگنه با بیان اینکه ما در راستای پیشرفت فناوری راه طولانی در پیش داریم، گفت: شرکت‌های تابع صنعت نفت نیازهایی برای حوزه‌هایی چون افزایش برداشت دارند.
وی با اشاره به مهمترین بخش های صنعت نفت تصریح کرد: کاتالیست‌ها، فرآیندهای پتروشیمی و پالایشگاهی مهم‌ترین بخش‌های حیاتی صنعت نفت هستند؛ همچنین مسائل زیست محیطی، تصفیه آب، انتقال حرارت و خردگی از دیگر زمینه‌هایی در صنعت نفت به شمار می روند که ظرفیت همکاری با شرکتهای فناور را دارند.
وزیر نفت گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه با معاونت علمی نماد یک اهتمام دوجانبه در صنعت نفت است تا زمینه‌ بهره‌برداری از فناوری‌های تولید شده در کشور فراهم شود.
وی ادامه داد: ما قطعا از فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت خواهیم کرد ضمن آنکه با امضای این تفاهم‌نامه همکاری دو طرفه میان معاونت علمی با وزارت نفت ایجاد می‌شود.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در مراسم انعقاد تفاهم نامه با بیژن زنگنه وزیر نفت بیان کرد: اهتمام وزارت نفت در حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها قابل تقدیر است. همچنین اقدام دیگر راه اندازی منطقه نوآوری نفت است که شخص وزیر پیگیر آن است.
ستاری ادامه داد: با این اقدامات در ۲ سال آینده زیست بومی شکل می گیرد که نیروی خلاق جوان در آن حوزه فعال هستند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com