0  |  1

ایجاد پایگاه کسب و کار فناورانه در قطر

ایجاد پایگاه کسب و کار فناورانه در قطر

مدیرکل توسعه کسب وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی گفت:ما در ایران ضمن آمادگی همکاری با قطر و عمان درصدد راه اندازی پایگاهی برای توسعه کسب و کار بین دو کشور در قطر هستیم.

روح اله استیری در خصوص همکاری ایران و قطر در حوزه فناوری گفت: ما در معاونت علمی و فناوری طی چهار سال گذشته در تلاش بوده ایم تا همکاری هایی با بخش خصوصی و دولتی قطر در حوزه فناوری داشته باشیم.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری افزود: از این رو برنامه ریزی برگزاری اولین نشست تجاری – فناوری میان ۵۰ شرکت دانش بنیان علاقه مند و طرفهای قطری در سال ۹۶ برنامه ریزی نهایی شد. اما بدلیل شرایط متغیر سیاسی قطر و مبتنی بر نظر وزارت امور خارجه این نشست برگزار نشد.

استیری افزود: در ادامه پیگیری های معاونت علمی و فناوری، هیئتی متشکل از مدیران معاونت علمی و شرکتهای دانش بنیان جهت حضور در اولین نشست تجاری مشترک و بازدید از صندوق فناوری عمان (Oman Technology Fund-OTF)، پارک فناوری اطلاعات مسقط (Knowledge Oasis Masqat) و پارک فناوری مسقط (Innovation Park of Masqat-IPM) و دیدار با وزیر صمت، وزیر امور خارجه و دبیرکل شورای تحقیقات عمان در مهرماه سال ۹۶ به آن کشور اعزام شدند.

به گفته وی، در ادامه این پیگیری ها، اسفندماه ۹۷ شهر اصفهان با حمایت معاونت علمی و فناوری میزبان ۳۰ تاجر و بازرگان و سرمایه گذار از کشور عمان جهت برگزاری دومین نشست تجاری میان شرکتهای دو کشور بود.

استیری خاطر نشان کرد: با توجه به درخواست طرف عمانی مبنی بر لزوم ترغیب بخش خصوصی دو کشور به تعامل تجاری و اقتصادی، فعالیتهای معاونت علمی با کشور برای حضور در رویدادهای تخصصی کشور عمان صورت پذیرفت.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه هیات قطری بعد از رویت پروژه های فناورانه و شرکتهای دانش بنیان ایرانی، علاقمند به سرمایه گذاری روی طرح های دانش بنیان و همکاری با ایرانی ها شدند، گفت: آنها مایل بودند که با پروژه های مختلف ایرانی همکاری کنند و امکاناتی را برای این پروژه ها فراهم سازند.

به گفته استیری، ما در معاونت علمی نیز آمادگی این همکاری فناورانه را داشتیم؛ زیرا قطر می‌تواند هابی برای صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به سایر کشورهای در ارتباط باشد.

وی با اشاره به یکی از اقدامات معاونت علمی برای همکاری فناورانه با قطر خاطر نشان کرد: برنامه داریم با مشارکت بخش خصوصی پایگاهی برای توسعه کسب و کار بین دو کشور در قطر راه اندازی کنیم.
مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری تاکید کرد: در هر صورت زمینه همکاری دو کشور ایران و قطر وجود دارد؛ امیدواریم‌ که بتوانیم علاوه بر راه اندازی زیرساخت صادرات در قطر، زمینه صادرات محصولات فناورانه به این کشور با قدرت بیشتری صورت گیرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com