1  |  1

ثروتمندترین فرد جهان در سال 2022

ثروتمندترین فرد جهان در سال 2022

نشریه فوربس اعلام کرد که پس از 4 سال حضور جف بزوس به عنوان ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک حالا توانسته جای وی را‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیرد.

ثروت ایلان ماسک بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس، 68 میلیارد دلار رشد کرده و به 219 میلیارد دلار رسیده است.

دلیل رشد ثروت ماسک بالا رفتن ارزش 33 درصدی سهام تسلا بوده است. حالا ثروت خالص ماسک 48 میلیارد دلار بیشتر از جف بزوس بنیانگذار شرکت فروش اینترنتی آمازون و عنوان‌دار ثروتمندترین فرد جهان در 4 سال گذشته است.

جف بزوس هم اکنون دومین فرد ثروتمند جهان است و دلیل آنکه جایگاه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داده، کاهش سه درصدی ارزش سهام آمازون بوده است.

برنارد آرنو، ثروتمند فرانسوی و مالک چند برند لوکس نیز هم اکنون با 158 میلیارد دلار دارایی خالص در جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

بر اساس محاسبات موسسه فوربس دارایی خالص میلیارد‌های جهان هم اکنون 12.7 تریلیون دلار است که 400 میلیارد دلار کمتر از سال 2021 است. هم اکنون 2668 فرد در جهان بیش از یک میلیارد دلار که 735 نفر از آنها آمریکایی و 697 نفر هم چینی هستند، 83 نفر از این افراد هم اهل روسیه هستند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com