0  |  0

استارلینک برای کاربران پرمصرف سقف گذاشت

استارلینک برای کاربران پرمصرف سقف گذاشت

سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، سقف مصرف ماهانه یک ترابایت را برای کاربران مسکونی تعیین کرد. اینترنت ماهواره‌ای استارلینک متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس، از زمان راه‌اندازی، شامل پهنای باند نامحدود بود. با این حال اخیرا اعلام شده که قرار است با عبور میزان ترافیک مصرفی این کاربران از یک ترابایت، محدودیت‌هایی بر مصرف این کاربران اعمال شود.
این شرکت روز جمعه با ارسال ایمیلی به کاربران خود در کشورهای آمریکا و کانادا، از در پیش گرفتن سیاست جدیدی موسوم به «مصرف منصفانه» خبر داد. تحت این سیاست جدید، کاربران هر ماه را با «دسترسی اولویت‌دار» آغاز می‌کنند و اگر از سقف مصرف یک ترابایت عبور کنند، پوشش استارلینک برای آنها به «دسترسی ابتدایی» تنزل داده می‌شود. دسترسی ابتدایی به معنای آن است که آنها از نظر استفاده، اولویت نخواهند داشت و در زمان ترافیک بالای شبکه، سرعت دسترسی بسیار آهسته‌تری را در قیاس با مشتریان برخوردار از دسترسی اولویت‌دار تجربه خواهند کرد. استارلینک خاطرنشان کرده است که مصرف اطلاعات در فاصله زمان کاهش تا اوج مصرف به خصوص از ساعت ۲۳ تا ۷، در پوشش دسترسی اولویت‌دار ماهانه یک ترابایتی، محاسبه نمی‌شود. این شرکت امکان مشاهده مصرف دیتا از طریق صفحات حساب کاربری را فراهم کرده است تا افراد حساب سقف مصرف را داشته باشند. اگر پس از عبور از سقف مجاز، کاربران از سرعت رضایت نداشتند، می‌توانند حجم اضافه بخرند. هزینه هر گیگابایت حجم اضافه برابر ۲۵ سنت است. این محدودیت تنها برای کاربران خانگی درنظر گرفته شده و سرویس‌های RV و Portability شامل آن نمی‌شوند. البته به گفته اسپیس ایکس، کمتر از ۱۰ درصد مصرف‌کنندگان خانگی ماهانه مصرف دیتا بالاتر از یک ترابایت دارند. سیاست مصرف‌ منصفانه از جمله رویکردهایی است که انواع سرویس‌دهندگان اینترنت در سراسر جهان، برای محدود کردن مصرف کاربران و مدیریت بهینه سرعت سرویس‌ها در پیش می‌گیرند. بر اساس گزارش تِک کرانچ، بررسی شرکت تحلیل شبکه اوکلا نشان می‌دهد سرعت رسانه استارلینک در همه کشورهایی که طی یک سال گذشته قابل دسترس بوده، کاهش پیدا کرده و این شرکت رشد کاربران را عامل اصلی این کاهش عنوان کرده است. استارلینک با محدود کردن کاربران پرمصرف که می‌گویند کمتر از ۱۰ درصد مشترکان فعلی هستند، به دنبال بهبود این وضعیت است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com