0  |  0

سومین دوره مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

سومین دوره مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

سومین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشگاه صنعتی شریف با عنوان Sharif CodeJam 3 توسط گروه فناوری اطلاعات شریف "Sharif ICT Group" و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور 800 برنامه نویس نخبه از کل کشور، طی دو مرحله در تاریخ های 11 و 12 اسفند ماه 1401 به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار شد.

ثبت نام در این مسابقات رایگان بود و شرکت کنندگان برای استفاده از تکنولوژی ‌ها و زبان ‌های برنامه نویسی هیچ محدودیتی نداشتند و در اصل مخاطب این رویداد تمامی کسانی بودند که توانایی برنامه نویسی داشتند.

جناب آقای دکتر محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان سخنران کلیدی در افتتاحیه مسابقات سخنرانی کردند.

همچنین کارگاه آموزشی ++C توسط مهندس هادی شیبانی ارتباط در ابتدای مسابقات اجرا شد.

سوالات مسابقه بدین صورت طراحی شدند که کمیته علمی مسابقات مدتی از برگزاری رویداد با حضور سرمایه گذاران، شرکت های بزرگ، چهره های موفق استارتاپی و افراد سرشناس در حوزه ICT  تشکیل شد و به تدوین سوالات اصلی مسابقات پرداختند. همین گروه وظیفه داوری و امتیازدهی به شرکت کنندگان را بر عهده داشت.

این مسابقات از طریق سامانه sharifict.ir برگزار شد و در مرحله اول شرکت کنندگان هشت سوال چالشی را دریافت کرده و 24 ساعت زمان برای پاسخ به این سوالات داشتند. در تصویر زیر صفحه اصلی سامانه را مشاهده می فرمایید

سامانه مسابقات در مدت برگزاری حدود 2000 بار بازدید شد و در این مرحله 11 هزار تست کیس اجرا، 8480 بار کد ارسال شد و بیش 400 پاسخ درست توسط سامانه ثبت شد.

از 800 نفر شرکت کننده 82 درصد شرکت کنندکان بین 25 تا 35 سال بودند و کلیه سوالات حداقل یکبار حل شده است.

 از بین 800 نفر که در مرحله اول شرکت کردند 14 نفر به شرح زیر با دریافت بیشترین امتیاز به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

محمدمهدی حجازی، امیر پارسا موبد، امیر پروانه، بهزاد سلیمانی، پویان علی‌پناهی، زهرا ممتازیان، سید محمد علی علوی، علی صفری، علی گلزار طزرجانی، علیرضا مرد علیشاهی، متین اعظمی، محمد جلالی، مهدی وکیلی نی ریزی، نیکان زمانی

مرحله نهایی به صورت آنلاین از طریق پرسش و پاسخ با داوران مسابقه برگزار شد و در نهایت با کسب امتیاز در این مرحله افراد برتر مسابقه مشخص شدند.

اعضای اصلی کمیته داوران مسابقه جناب آقای احسان احسانی مقدم از گروه فناوری اطلاعات شریف، جناب آقای هادی شیبانی و جناب آقای علیرضا عطازاده، جناب آقای تقی زاده و جناب آقای حاتانیان و جناب آقای صالحی نژاد بودند.

در مدت مسابقه مشاوران در کنار شرکنندگان بودند و سوالات آنها را پاسخ می دادند. اعضای کمیته مشاوران شامل آقایان امیرحسین قاسمی، ابوالفضل دیانت و عماد کبریائی بودند.

لازم به ذکر است کلیه مراسم افتتاحیه، مرحله دوم و اختتامیه به صورت زنده و مستقیم از طریق آپارات پخش شد. در نهایت افراد زیر به عنوان نفرات برتر مسابقات معرفی شدند

مقام اول به صورت مشترک

1- پویان علی ‌پناهی کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف

1- علی صفری کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف

1- امیر پارسا موبد، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران

1- علی گلزار طزرجانی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اردکان

1- مهدی وکیلی نی ریزی کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شیراز

مقام های بعدی به شرح زیر می باشد

6- محمد مهدی حجازی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علمی و کاربردی

6- نیکان زمانی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تبریز

8- بهزاد سلیمانی، دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه کاشان

9- متین اعظمی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان

9- محمد جلالی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اردکان

11- امیر پروانه، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران

12- سید محمد علی علوی ، کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه امیر کبیر

12- علیرضا مرد علیشاهی، دیپلم ریاضی

روند برگزاری رویداد و توضیحات تکمیلی در وبسایت رسمی رویداد به آدرس codejam.sharif.ir موجود می باشد

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com