0  |  0

راه اندازی خانه نوآوری در برزیل

راه اندازی خانه نوآوری در برزیل

یکی از اقدامات زیرساختی در راستای توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور در سال‌های اخیر، راه اندازی خانه‌های نوآوری و فناوری (iHit: Iran house of innovation & technology) در کشورهای هدف صادراتی بوده است.
این خانه های نوآوری در جهت تسهیل امر صادرات محصولات دانش بنیان راه اندازی شده اند و دو سرویس اصلی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌کنند.
خانه های نوآوری تاکنون در چین، کنیا، روسیه، تهران، سوریه، ترکیه راه اندازی شده اند.
سرویس‌های اصلی کمک کننده از طریق خانه‌های نوآوری و فناوری به شرکت‌های دانش بنیان شامل خدمات نرم افزاری و سخت افزاری می شود. خدمات سخت افزاری اعم از نمایش کالا و دستاوردهای دانش بنیان در نمایشگاه عرضه محصولات، فضای کار اشتراکی، فضای کار اختصاصی، سالن جلسات و امکانات برگزاری نشستهای B۲B هستند.
خدمات نرم افزاری نیز شامل بازاریابی، تحقیقات بازار، یافتن شریک تجاری، برگزاری دوره‌های آموزشی و منتورینگ و اخذ استانداردها و مجوزهای فروش بین‌المللی می‌شود.
امیرحسین میر آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی درباره خانه های نواوری گفت: بنا داریم در سال ۱۴۰۲ خانه های نوآوری جدیدی در ونزوئلا و برزیل ایجاد کنیم.
سرپرست مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه از غرب افریقا درخواست هایی برای راه اندازی خانه نوآوری داشته ایم، گفت: کشورهای CISنیز خواستار ایجاد چنین خانه هایی هستند.
وی گفت: توجه ما برای سال جدید صادرات محصولات دانش بنیان به افریقا در حوزه های مربوط به غذا، سلامت و زیرشاخه های آن است. همچنین در گام بعدی در صدد هستیم که صنعت را در نظر بگیریم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com