0  |  0

صنایع برتر سال 95

صنایع برتر سال 95

صنعت بانکداری در سال جاری می تواند در گروه صنایع کم ریسک و پربازده بازار سهام قرار گیرد.

حمیدرضا صفری، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در خصوص صنایع برتر بازار در سال جاری گفت: گروه پیمانکاری با توجه به پرداخت مطالبات دولت به این شرکت ها می تواند امسال بازدهی خوبی داشته باشند و برای سهامداران جذاب باشد.

وی همچنین به صنعت بزرگ بانکداری اشاره کرد و افزود: این گروه با توجه به تحولات اخیر در گروه بانکی، احتمالا بازدهی خوبی خواهد داشت، علاوه بر اینها از گروه بانکی می توان به عنوان گروهی کم ریسک نیز نام برد.

صفری به گروه خودرو نیز اشاره کرد و افزود: این صنعت با ریسک بیشتری نسبت به سایر صنایع مواجه است اما با توجه به قراردادها و خبرهای خوبی که از این گروه منتشر می شود می تواند یکی از صنایع با بازده بالا برای سال جاری باشد.

وی درباره روند بازار سرمایه نیز با اشاره به تحولات سال گذشته و حذف ریسک سیاسی مذاکرات و تحریم ها از بازار گفت: بازار در سال جاری از شرایط مطلوبی برخوردار است و چشم انداز روشنی در سایه رفع تحریم ها و گشایش های سیاسی و اقتصادی برای بازار سرمایه وجود دارد.

وی درباره نوسان های اخیر بازار سرمایه نیز با تاکید بر اینکه چنین افت و خیزهایی جزء ذات بازار است،گفت: با توجه به افق های روشن پیش روی اقتصاد کشور و به تبع آن بازار سرمایه، به طور قطع این بازار در دوره زمانی میان مدت و بلند مدت بازدهی خوبی را نصیب سرمایه گذاران خواهد کرد.

وی همچنین به حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: از هفته های پایانی سال گذشته حضور کمرنگ این گروه در بازار آغاز شد اما هنوز تزریق نقدینگی های این گروه به بازار قابل لمس و تاثیر گذار نیست.

صفری معتقد است در صورتی که فضای اعتماد و اطمینان در بازار سرمایه افزایش یابد سرمایه گذاران خارجی با آرامش خاطر بیشتر و حجم بالاتری از سرمایه وارد بازار سرمایه ایران می شوند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با اشاره به صعود و نزول های اخیر بازار گفت: سرمایه گذاران تالار شیشه ای نباید با نگاه کوتاه مدت وارد این بازار شوند و دنباله روی سفته بازان و نوسان گیران باشند؛ چراکه به طور قطع متضرر می شوند.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد با نگاه میان مدت یا بلند مدت اقدام به خرید سهام کنند تا علاوه بر کاهش ریسک سرمایه گذاری از بازدهی خوبی نیز برخوردار شوند.

صفری با تاکید بر اینکه نوسان گیری به روند بازار سرمایه لطمه می زند، افزود: سهامداران باید از صف های هیجانی دوری کنند و در فضای تحلیل و نگاه بنیادی اقدام به خرید یا فروش سهام کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه-سنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com