صفحه نخست  »  مدیریت  »  کتاب  » 
0  |  0

رضایتمندی در کسب و کار

رضایتمندی در کسب و کار

کتاب «رضایتمندی در کسب و کار»، نوشته‌ی «تونی شی»، ترجمه «فاطمه علی بابایی» توسط انتشارات  «فرهنگ و تمدن» و در «264» صفحه منتشر شده است.

کتاب رضایت‌مندی در کسب و کار مى‌تواند آغازگر يك تغيير بزرگ باشد.


این کتاب ترجمه‌ای ازDELIVERING Happiness  نوشته کارآفرین بزرگ و صاحب فروش آنلاین آمریکا، تونی شی می‌باشد.

این کتاب در سال 2010 میلادی در آمریکا به چاپ رسید و طبق آمار روزنامه‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال پر‌فروش‌ترین کتاب سال شد. ترجمه روان و زیبای آن توسط فاطمه علی بابایی صورت گرفته و انتشارات فرهنگ و تمدن آن را در سال 1395 منتشر نموده است. 
در مقدمه نویسنده آورده است: من بیشتر عمرم یک کار‌آفرین بوده‌ام.

چون فکر می‌کنم همواره از خلاق بودن و تجربه کردن لذت برده و درس‌هایی را که در طول زندگی شخصی و ماجراجویی‌های جدید آموختم، همیشه به کار گرفتم. در سال 1996 ال ایکس را پایه‌گذاری کردم که در سال 1998 به قیمت 265 میلیون دلار به مایکروسافت فروخته شد.

در سال 1999 با زاپوز به عنوان مشاور و سرمایه‌گذار شروع به همکاری کردم و در نهایت مدیر‌عامل آن شدم. ما شرکت را از فروش هیچ در سال 1990 به بیشتر از یک میلیارد دلار فروش سالیانه رساندیم. در سال 2009 زاپوز در معامله‌ای به ارزش 1.2 میلیارد دلار به آمازون واگذار شد.
همچنین مترجم بیان می‌دارد: آنچه مرا مجذوب این کتاب کرد موضوع تجارت آنلاینی آن نبود؛ چون در این خصوص کتاب‌های ارزشمند بسیاری نگاشته و یا ترجمه شده است؛ بلکه هم‌نشینی مضامینی چون تجارت و رضایت‌مندی‌، کسب‌و‌کار و خوشنودی در کنار هم بودند. نویسنده کتاب‌، کار‌آفرینی بوده که شرح حال تجارت خود را می‌نگارد و به زبان ساده موفقیت در کسب‌و‌کار را در کنار رضایت‌مندی و خوشنودی معنی می‌کند و دستور‌العمل اجرایی آن را با خوانندگان کتابش به اشتراک می‌گذارد‌.


مارشال گلد اسمیت نیز در وصف کتاب می‌گوید: این کتاب می‌تواند آغازگر یک دگرگونی باشد. تونی شی به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید به طور خارق‌العاده‌ای خوشنودی و همچنین موفقیت خود را از طریق ارتقاء رضایت‌مندی اطرافیانتان افزایش دهید‌.
جاناتان هیت نیز بیان می‌دارد: این کتاب نمایانگر ارزش‌های بنیادی شرکت زاپوز است: صادق و صریح، مشوق و متواضع، مفرح و کمی عجیب.

حتی اگر شما به مباحثی مثل تجارت و تکنولوژی و یا کفش علاقه‌مند نباشید جذب این قصه می‌شوید که چگونه تلاش، تنبلی، نبوغ و شکست همه در کنار هم می‌تواند زندگی خارق‌العاده‌ای را به ارمغان بیاورد. شما از این طریق خیلی چیزها در رابطه با رضایت‌مندی یاد خواهید گرفت.


مطالعه این کتاب که در قالب داستان و خاطرات نویسنده بیان کننده موفقیت‌ها، شکست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای کسب و کارهایش است و پیشنهادها و راهکارهای کاربردی برای موفقیت و رضایت‌مندی درونی و بیرونی ارائه می‌نماید؛ برای کارآفرینان، فعالین حوزه تجارت و کسب و کار و مدیران سازمان‌ها توصیه می‌شود.

ده دليل مهم برای مطالعه این کتاب: 

1. مايليد مسيرى را بياموزيد كه در شرکت زاپوز براى رسيدن به بيش از يك ميليارد دلار فروش نا‌خالص در كمتر از ده سال طى شده است. 2. مايليد از اشتباهاتى كه در این کتاب به آن‌ها اشاره شده درس بگيريد. به اين ترتيب در كسب و كارتان از انجام بعضى از آن‌ها مى‌توانيد جلوگيرى كنيد.

3. مايليد توازن صحيح سود، اشتياق و هدف را در تجارت و زندگى بسنجيد.

4. مايليد کسب و کار و برند با دوام و بلند‌مدتی را پايه‌گذارى نماييد.

5. مايليد تجربه مشترى‌مداری بهترى کسب كنيد.

6. مايليد در كار و زندگى الهام‌بخشى و رضايت‌مندى را پيدا كنيد.

7. مایلید با روابط غیر رسمی و معاشرت خارج از ضوابط کاری به توسعه شغل و ایجاد افق‌های تازه در کسب و کار خود بپردازید.

8. مايليد فرهنگ سازمانی قوي‌ترى ایجاد نمایید كه كاركنان و همكاران شما را راضى‌تر كرده و باعث شود آن‌ها بيشتر احساس تعهد نمایند كه منجر به سود‌دهى بيشتر شود.

9. مایلید اصول اخلاقی را در سازمانتان نهادینه و ارزش‌های بنیادین را عملیاتی کنید.

  10. مايليد تجربیات یکی از کارآفرینان موفق را در قالب داستانی جذاب مطالعه نمایید. 

 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com