0  |  0

دانشگاه تهران در مسیر صحیح نوآوری

دانشگاه تهران در مسیر صحیح نوآوری

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: راه‌اندازی و توسعه صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران و مجموعه شهر دانش دانشگاه تهران نشان می‌دهد که دانشگاه در مسیر صحیح نوآوری قرار دارد.
دکتر عباس زارعی در مراسم رونمایی از چهار محصول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: کار این دانشگاه و پارک تکمیل زنجیره ارزشی ایده تا بازار است.
وی خاطر نشان کرد: راه‌اندازی و توسعه صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران و مجموعه شهر دانش دانشگاه تهران نشان می‌دهد که دانشگاه در مسیر صحیح نوآوری قرار دارد.
زارعی با بیان اینکه استراتژی شهر دانش در دانشگاه تهران دیده شده گفت: شهر دانش دانشگاه تهران اتصال دهنده صنعت نسل ۲ و ۳ به نسل ۴ است که در نسل ۴ بر تحولات دیجیتال تأکید دارد.
در ادامه، محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران، یک دانشگاه مادر و پیشرو در علم و فناوری است.
وی با بیان اینکه در چهار روز این نمایشگاه تلاش داریم که زنجیره تبدیل علم و فناوری به دانش محقق شود، خاطر نشان کرد: یکی از محورهای برنامه پنجم دانشگاه تهران، مسئولیت های اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است.
نیلی احمدآبادی با بیان اینکه همه بر این باورند که چالش‌های زندگی و جامعه از سوی دانشگاه‌ها، دانشگاهیان و محققان مرتفع می‌شود، گفت: هسته اصلی هر تحول به‌کارگیری دانش و آموزش و پرورش دو رکن اصلی این تحولات است؛ از این رو مسئولیت اجتماعی و خدماتی که دانشگاه به محققان ارائه می‌دهد، بسیار مهم است و این امر نیازمند زمینه‌سازی‌های خاصی است.
رئیس دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه ما برای عرضه ایده‌ها و فناوری‌ها نیازمند همه اقشار کشور هستیم، بیان کرد: دانشگاه تهران از نظر علمی بسیار قوی است، ولی در سایر حوزه‌ها مانند سرمایه‌گذاری، صنعتی‌سازی و تجارت تجربه نداریم؛ از این رو علاقه‌مند هستیم تا از توانمندی‌های کشور در این راستا بهره ببریم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com