0  |  0

افتتاح شهرک‌ دانش بنیان «کاوش» در البرز

افتتاح شهرک‌ دانش بنیان «کاوش» در البرز

عزیزالله شهبازی در مراسم افتتاح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر صنعت در البرز برگزار شد، اظهار داشت: البرز، استانی راهبردی و استراتژیک در کشور است که به واسطه این مهم موفق شدیم نگاه ملی را به این استان معطوف کرده و به صورت مستمر میزبان مسئولان ارشد ملی باشیم.
وی افزود: خدا را شاکرم که در بستر پرظرفیت البرز، تولیدکنندگان بزرگ و صاحب نامی مستقرند که در راستای افزایش تولید، اشتغال و صادرات و همچنین کاهش نرخ بیکاری تلاش می‌کنند.
استاندار البرز بیان اینکه مجموعه البرز به تبعیت از سیاست‌های کلی دولت به حمایت جدی از بخش خصوصی پرداخته است، بیان کرد: اکنون در البرز پروژه‌های بزرگ و مهمی در حوزه‌های مختلف با حمایت دولت یکی پس از دیگری در حال بهره برداری هستند.
استاندار البرز اضافه کرد: امروز در استان البرز شاهد فعالیت یکی از مهمترین شهرک‌های ملی دانش بنیان تحت عنوان شهرک کاوش به مساحت 100 هکتار با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر صنعت هستیم که افتتاح آن به صورت کامل تا پایان سال محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه سیاست دولت حمایت از صنعتگران در استان البرز است، گفت: در این مجموعه سوله‌هایی مهیا شده‌اند که به 14 واحد دانش بنیان تعلق می‌گیرد.
شهبازی با بیان اینکه امروز نیز بهره‌برداری از پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک انجام شد،عنوان کرد: این تولیدات، ذخیره ارزی برای کشور همراه داشته و سبب می‌شود که بتوانیم از مواد کانی موجود در کشور بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه درصدد هستیم که با بسیج مجموعه مسئولان و همراهی و تلاش جوانان البرز، این استان در فروش تولیدات دانش بنیان حائز رتبه اول کشور شود،ادامه داد: طی برنامه ریزی صورت گرفته، کارتی برای سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی طراحی کردیم که بی واسطه و بدون وقت قبلی برای طرح موضوع و یا بیان مشکلات خود با نماینده عالی دولت دیدار و گفت‌وگو کنند.
شهبازی افزود: از مجموعه دولت قدردانی ویژه‌ای دارم چراکه هر زمان برای طرح موضوعات استان در راستای نیل و تسریع مسیر توسعه استان از آنها تقاضایی داشتیم، با دست خالی بازنگشتیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com