0  |  0

سهم تولید دانش در اقتصاد دیجیتال بالاتر رفت

سهم تولید دانش در اقتصاد دیجیتال بالاتر رفت

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ریزی برای افزایش سهم تولید دانش در اقتصاد دیجیتال را آغاز کرد.
تولید دانش الزامی برای توسعه علوم است. ضرورتی که تنها به کمک تربیت نیروی انسانی متخصص محقق می‌شود به همین دلیل ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقداماتی برای افزایش سهم تولید دانش در فناوری‌های مرتبط با این حوزه دارد.
اقتصاد دیجیتال یکی از فناوری‌های پرکاربرد این روزها در جهان است. فناوری‌هایی که در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را تجربه و با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌های این حوزه مسیر توسعه خوبی را طی کرده است. اما تولید دانش در این عرصه یکی از نیازهای اساسی است که باید به صورت مداوم مورد توجه قرار گیرد.
این کار به تربیت نیروی انسانی متخصص و تقویت توان علمی این حوزه می‌انجامد. ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای تأمین این نیروی توانمند در تلاش است تا با مراکز و نهادهای مرتبط ارتباطی تنگاتنگ و مشترک داشته باشد. همکاری‌هایی که سهم تولید دانش در این حوزه را افزایش می‌دهد و به پربارتر شدن زیست‌بوم آن کمک می‌کند.
تولید دانش در کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال از دوران مدرسه آغاز می‌شود و تا دانشگاه و فارغ‌التحصیلی دانشجویان برنامه‌ریزی شده است و ادامه می‌یابد. البته برگزاری بوت‌کمپ‌ها و دوره‌های آموزشی حمایت شده از سوی نهاهای مرتبط با این حوزه هم از دیگر روش‌های تولید دانش در عرصه اقتصاد دیجیتال است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com