0  |  0

معرفی کتاب: «مبانی استقرار حکمرانی داده‌ها»

معرفی کتاب: «مبانی استقرار حکمرانی داده‌ها»

گردآوری و تألیف این کتاب که در شش فصل تهیه شده، توسط بهروز الیاسی، مهدی حسنی نسب، فهیمه سلیمی کوچی و مهدی حسین پور انجام شده است.

مطالب کتاب به طور اخص، به مفاهیم چارچوب‌ها، مؤلفه‌های حکمرانی داده‌ها، مدیریت اسناد و محتوای داده ای و همچنین مدیریت فراداده‌ها می‌پردازد و دستاورد آن ارتقای منافع سازمان از نظر سازگاری داده‌ها، بهبود کیفیت داده‌ها، تدقیق و کامل بودن داده‌ها، پیشینه سازی استفاده از داده‌ها در تصمیم گیری ها، بهبود برنامه ریزی کسب و کار، بهبود عملکرد مالی و بیشینه سازی سود است.

از آنجا که داده‌های با ارزش سازمانی باید به عنوان یک دارایی مدیریت شوند، در این کتاب، مجموعه‌ای از سیاست‌ها، تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها، اختیارات، اقدامات، مسؤولیت‌ها و پایش ها که ناظر بر مدیریت دارایی‌های داده ای سازمان است و حکمرانی داده‌ها نامیده می‌شود، ارائه شده است.

در فصل نخست این کتاب به کلیات و مفاهیم حکمرانی داده‌ها پرداخته شده است. فصل دوم چالش‌ها و فرصت‌های حکمرانی داده‌ها، فصل سوم مؤلفه‌های حکمرانی داده‌ها، فصل چهارم داده‌ها مدیریت اسناد و محتوا، فصل پنجم مدیریت فراداده‌ها و فصل پایانی به نتیجه گیری اختصاص یافته است.

این کتاب کوشیده تا راهگشای خوبی برای تمامی سازمان‌ها و نهادهای کسب و کاری خصوصی و دولتی با هدف نظام مند سازی مدیریت استفاده از منابع داده ای و ارتقای علمی صنعت داده پردازی در کشور باشد.

خواندن این کتاب به علاقه مندان مباحث علوم داده، مدیریت کسب و کار و فناوری اطلاعات توصیه می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com