0  |  0

فدراسیون سرآمدان فناوری به زودی تاسیس می شود

فدراسیون سرآمدان فناوری به زودی تاسیس می شود

محمدعلی زلفی‌گل روز سه شنبه در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور افزود: برای مرجعیت علمی و دیپلماسی علمی باید برنامه دقیق داشته باشیم. فدراسیون سرآمدان علمی در کشور فعال است و به زودی فدراسیون سرآمدان فناوری هم تاسیس می شود.

وی با بیان این که با تغییر نوع نگاه، مسیر پیشرفت علم را می توان تغییر داد، ادامه داد: اگر معاونت فناوری و نوآوری در این وزارتخانه ایجاد کردیم، این دیدگاه را داریم که می توان تغییر و تحول ایجاد کرد.

وزیر علوم یادآور شد: ما وظیفه داریم هم از رتبه تولید علم در کشور صیانت و هم برای کسب رتبه بهتر در فناوری و نوآوری بسیار تلاش کنیم و در این راستا باید هدف را دقیق مشخص کنیم.

زلفی گل تصریح کرد: نوع نگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این دوره متفاوت خواهد بود البته تجارب مدیران قبلی ما را به این نگاه رسانده است، باید نقاط قوت قبلی را پررنگ و نقاط ضعف را کم کنیم.

وی یادآور شد: برای عملیاتی کردن این نوع نگاه باید سیستم ایجاد کنیم و قائم به فرد فعالیت نکنیم. باید کارشناسی‌شده و علم‌محور ریل‌گذاری کنیم تا با تغییر دولت‌ها این نوع سیستم تغییر نکند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: تاسیس معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با هدف ایجاد شرایط برای توجه ویژه به سطوح ایده تا پدیده فناوری بوده است. با سایر حوزه‌هایی که در این راستا هستند هیچ زاویه‌ای نداریم، به خاطر داشته باشیم اگر می خواهیم موفق شویم باید تعامل و تکامل هم‌افزایی را به کار گیریم.

زلفی گل ادامه داد: روسای دانشگاه‌ها و روسای پارک‌ها باید کاملاً هم‌راستا عمل کنند. در این راستا عضویت روسای پارک ها در شورای هیات رییسه تصویب می شود و روسای دانشگاه‌ها هم عضو شورای پارک‌ها می شوند. حرکت در راستای توسعه فناوری، برای کشور بسیار برکت خواهد داشت.

وی یادآور شد: تعامل و تکامل هم‌افزایی دانشگاه‌ها و پارک‌ها بسیار می‌تواند راهگشای این مسیر باشد.

وزیر علوم هدف از توسعه پارک های علم و فناوری، خلق ثروت از دانش، تلاش در جهت تحقق گرنت فناورانه عنوان کرد و گفت: باید از تجربه دنیا به خوبی استفاده کنیم، معاونت‌های پژوهشی و فناوری و نوآوری باید افق‌های دید خود را توسعه دهند.

زلفی گل از معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم خواست که برای دیده شدن نخبگان برنامه داشته باشد و از صحبت‌های آنان استفاده کند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com