0  |  0

ایجاد شهر هوشمند دانش بنیان، با مهاجرت معکوس نخبگانی

ایجاد شهر هوشمند دانش بنیان، با مهاجرت معکوس نخبگانی

زیرساخت های مناسب برای ایجاد اشتغال دانش بنیان در شهر کرج و استان البرز فراهم شده است و به زودی شاهد مهاجرت نخبگانی از دیگر استانها به استان البرز خواهیم بود

عمار ایزدیار، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع انسانی شورای شهر کرج با بیان این مطلب گفت : در روزهای پایانی سال گذشته، شاهد افتتاح رسمی فاز اول کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز بودیم که با افتتاح این مجموعه، چرخه اکوسیستم نوآوری کامل شده و ظرفیت و امکانات آماده شده در این مجموعه، همچنین دسترسی آسان و مناسب، امکان مهاجرت نخبگانی از دیگر استانها را فراهم کرده است.

وی افزود: در طول سالهای گذشته، برخی از شرکت های دانش بنیان به دلیل نبود زیر ساخت ها به پایتخت یا استانهای دیگر مهاجرت کرده اند که در این راستا باید با برنامه ریزی جلوی مهاجرت شرکتها را گرفته و از ظرفیت آنها برای حل معضلات شهری در حوزه های مختلف شهری همچون در بحث حوزه حمل و نقل ترافیک شهری و تسهیلات رفاهی برای شهروندان استفاده کنیم.

عمار ایزدیار گفت: انجام مهاجرت معکوس نخبگانی از تهران یا استانهای دیگر به استان البرز و شهر کرج نیز از موضوعاتی است که با توجه به زیرساختارهای آماده شده، در سال جدید تحقق خواهد یافت که امیدواریم موضوع دوبرابر شدن شرکت دانش بنیان در این منطقه از کشور سریع تر انجام شود.

عضو شورای اسلامی کلان شهر کرج گفت : با توجه به احداث مجموعه های هتلینگ در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق به زودی شاهد اسکان نخبگان و پژوهشگران در بخش هتل و اسکان کارخانه خواهیم بود که تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری و خروجی بهتر دستاوردهای علمی و پژوهشی آن می گذارد.

وی افزود: بر همین اساس نیز با همکاری کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، کمپین "سال نو ، کسب و کار نو" باهدف ایجاد فعالیت های مبتنی بر اقتصاد خلاق، در دستور کار قرار گرفته است که با حمایت های مناسب مسئوولین ارشد استان همچنین شورای شهر و شهرداری کرج با فعال سازی فاز دوم کارخانه نوآوری البرز، می تواند شاهد تحول در فعالیت های نوآورانه و فنآورانه و زمینه سازی مناسب برای ایجاد "شهرهوشمند دانش بنیان و اشتغال" محور خواهیم بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com