0  |  0

ایجاد نخستین کارخانه نوآوری شهرستانی در میانه

ایجاد نخستین کارخانه نوآوری شهرستانی در میانه

واعظی گفت: تفاهم نامه تاسیس کارخانه نوآوری شهرستان میانه به امضای رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرماندار ویژه این شهرستان، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و شرکت مبتکران گسترش ایده و صنعت ایرانیان به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی این کارخانه رسیده است.
بر اساس این تفاهم نامه کارخانه نوآوری میانه با هدف جذب افراد خلاق و نوآور و ایجاد فضای کار اشتراکی برای آنان، شتاب دهنده ها، استارت آپها، کسب و کار‌های صنایع خلاق و شرکت‌های دانش بنیان و فناور در زمینی به مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع ایجاد می‌شود که در فاز‌های بعدی تا ۵۰۰ هزار مترمربع قابل افزایش است.
صنایع پایین دستی مس و مولیبدن، فرآوری و تولید محصولات با پایه پرلیت و سنگ نمک و صنایع تبدیلی نوآورانه سیب و گل محمدی صنایع محوری کارخانه نوآوری میانه اعلام شده است.
بر اساس طرح پیشن‌های راه اندازی کارخانه نوآوری میانه، حجم سرمایه گذاری اولیه و مدت زمان کامل راه اندازی کارخانه به ترتیب بیش از ۴ هزار میلیارد تومان و ۶ سال پیش بینی شده است.
طبق این طرح ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی استقرار بیش از ۱۰۰ شرکت کوچک و متوسط فناور و دانش بنیان، توسعه صنایع پایین دستی و کمک به کاهش خام فروشی مس، مولیبدن، پرلیت و سنگ نمک، هدایت طرح‌های پژوهشی به حل مسائل کاربردی صنعت، کمک به جلوگیری از مهاجرت نخبگان و توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از دستاورد‌های مورد انتظار احداث این کارخانه خواهد بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com