0  |  0

پشتیبانی اینستاگرام از NFT‌های اتریوم، سولانا

پشتیبانی اینستاگرام از NFT‌های اتریوم، سولانا

انتظار می‌رود پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به زودی یک طرح آزمایشی را در روز دوشنبه اعلام کند.
بر اساس اظهارات سایت کوین دسک، این پلتفرم بر روی گروه منتخبی از علاقه‌مندان به NFT در ایالات‌متحده تمرکز خواهد کرد.
البته هنوز مشخص نیست که آیا اینستاگرام در طول اجرای آزمایشی از NFT‌های همه شبکه‌ها پشتیبانی می‌کند یا خیر. این پلتفرم همچنین برای نمایش NFT از کاربران هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.
این آزمایش تقریبا دو ماه پس از اولین اعلام مارک زاکربرگ انجام شد که مبنی بر افزودن NFT‌ها به اینستاگرام بود.
در کنفرانس ساوت بای ساوت وست (South by Southwest) در آستین، تگزاس، زاکربرگ گفت که متا در حال کار بر روی افزودن NFT‌ها به اینستاگرام در کوتاه‌مدت است.
همچنین تایید شده است که اینستاگرام از کیف پول‌های رمزنگاری محبوب مانند متاماسک پشتیبانی می‌کند. این امر با توجه به اینکه کاربران باید قبل از نمایش NFT‌ها در نمایه خود و اثبات مالکیت، کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنند، ضروری خواهد بود. آنان همچنین می‌توانند سازندگان NFT‌ها را برچسب‌گذاری کنند.
انتظار می‌رود این ادغام، پذیرش NFT‌ها را افزایش دهد زیرا تعداد افرادی که به NFT دسترسی دارند را بیشتر می‌کند.
تاکنون، توییتر تنها پلتفرم رسانه اجتماعی است که NFT‌ها را به طور کامل ادغام کرده است.
ردیت اخیرا یک آزمایش ادغام NFT نیز داشته است و یوتیوپ به سازندگان خود اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های فناوری را کشف کنند اما اینستاگرام با حدود یک میلیارد کاربر فعال ماهانه، NFT‌ها را برای دسته جدیدی از مخاطبان می‌آورد.
متا، شرکت مادر اینستاگرام، برنامه‌های دیگری را نیز فاش کرده که بر بهره‌برداری از فناوری بلاک چین متمرکز است. تصمیم این شرکت برای تغییر نام تجاری از فیس بوک به متا در سال گذشته منجر به افزایش علاقه شرکت‌ها به متاورس شده است.
گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد، این شرکت قصد دارد تا اواخر سال جاری میلادی، گزینه‌ عضویت گروهی و ضرب کردن توکن‌ها را فعال کند. همچنین ادعا می‌شود که متا قصد دارد یک ارز مجازی به نام زاک باکس ایجاد کند.
متا همچنین با چندین پرونده قضایی مرتبط با نقض علامت تجاری و عدم برخورد با کلاهبرداران رمزنگاری در پلتفرم‌های خود مواجه است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com