0  |  1

معرفی کتاب: کتاب «تسلط بر چرخه بازار» منتشر شد

معرفی کتاب: کتاب «تسلط بر چرخه بازار» منتشر شد

«هاروارد مارکس» سرمایه‌گذار و نویسنده آمریکایی، بر مدیریت ریسک متمرکز بوده و معتقد است سرمایه‌گذاران باید راهبرد سرمایه‌گذاری را طبق موقعیت‌های شخصی خودشان تعیین کنند و از خود بپرسند که می‌خواهند نگران ریسک از دست دادن پول باشند یا نگران ریسک از دست دادن فرصت.

مارکس باور داشت شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری فقط از طریق مطالعه و تحقیق حاصل می‌شود. در نظر او بهترین روش برای کسب مزیت سرمایه‌گذاری نسبت به دیگران، از طریق تفسیر برتر پیامدهای تلویحی داده‌های فعلی شرکت‌ها، مدیریت روانشناسی، ارزیابی وضعیت فعلی چرخه کسب و کار و چرخه بازار است.

کتاب «تسلط بر چرخه بازار: چگونه احتمالات را به نفع خود تغییر دهیم» نوشته «هاروارد مارکس» ترجمه مریم مرتضوی و شاهین احمدی توسط انتشارات آراد کتاب در ۳۴۶ صفحه منتشر شده است. هدف از ترجمه این کتاب تبیین ماهیت چرخه ای بازار سرمایه و سایر بازارهای طبقات دارایی‌ها در غیاب منبع مناسب در این خصوص، در بازار سرمایه کشور است. طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰، بازارهای طبقات مختلف دارایی‌ها، با نوسانات عجیبی همراه بودند و اوج این نوسانات در سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ اتفاق افتاد، به نحوی که فقط شاخص کل بازار سرمایه در سال ۱۳۹۹، رشد صد در صدی و نزول ۴۰ درصدی را در یک دوره ۱۲ ماهه تجربه کرد. بنایبراین با توجه به تمرکز کتاب بر چرخه‌های بازارهای مالی، املاک و مستغلات، روانشناسی سرمایه‌گذاری و .. نیاز به چنین منبعی برای سرمایه گذاران بسیار ضروروی به نظر می رسید. آگاهی از اینکه نسبت به چرخه های اقتصادی و چرخه های بازار در چه وضعیتی قرار داریم، می تواند ایده ی بهتری از رویدادهای احتمالی آینده به دست دهد. سرمایه گذاران به کمک همین فرآیند می توانند احتمالات را به نفع خودشان تغییر دهند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com