0  |  0

پروژه‌های آموزش دیپ‌فیک در گوگل ممنوع شد

پروژه‌های آموزش دیپ‌فیک در گوگل ممنوع شد

گوگل بی‌سر و صدا پروژه‌های دیپ‌فیک را در سرویس Colaboratory خود ممنوع کرد و به استفاده گسترده از منابع این پلتفرم برای هدف مذکور پایان داد. سرویس Colaboratory که به اختصار Colab‌خوانده می‌شود، یک منبع رایانشی آنلاین است که به محققان اجازه می‌دهد کد پایتون را مستقیما از طریق این مرورگر اجرا کنند و همزمان از منابع رایانشی رایگان شامل GPU‌ها برای انجام پروژه‌های‌شان استفاده کنند. به دلیل ماهیت چند هسته‌ایGPUها، Colab برای آموزش پروژه‌های یادگیری ماشینی مانند مدل‌های دیپ‌فیک‌(جعل عمیق) یا انجام تحلیل دیتا، ایده‌آل است. دیپ‌فیک‌ها می‌توانند آموزش داده شوند تا چهره‌ها را در کلیپ‌های ویدئویی تغییر دهند و حالات چهره واقعی اضافه کنند تا نتیجه کار هر چند جعلی است، واقعی به نظر برسد. آنها برای انتشار اخبار فیک و ساخت کلیپ‌هایی برای انتقام یا سرگرمی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال نبود محدودیت‌های اخلاقی درباره استفاده از آنها، مایه جنجال و نگرانی شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com