1  |  1

سنگ قبر اینترنت اکسپلورر در کره‌‌جنوبی

سنگ قبر اینترنت اکسپلورر در کره‌‌جنوبی

یک مهندس نرم‌افزار کره‌ای، به دنبال انتشار خبر از رده خارج شدن مرورگر اینترنت اکسپلورر، برای این مرورگر یک سنگ قبر واقعی ساخت. مایکروسافت روز چهارشنبه، پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد. این مرورگر زمانی از پیشتازان دنیای وب‌گردی بوده که انبوهی از وب‌گردها با آن خاطره‌های خوب و حتی خاطره بد و اعصاب خردکن داشته‌اند!
این اپلیکیشن ۲۷ ساله حالا به جایی رفته که گوشی‌های بلک‌بری، مودم‌های dial-up و Palm Pilots رفته‌اند: سطل زباله تاریخ تکنولوژی. «جونگ کی-بونگ» تصمیم گرفت تا اینترنت اکسپلورر را در یاد کاربران و دوستداران آن مرورگر پیشتاز، گرامی بدارد و در عین حال اشاره‌ای طنزآمیز به سرعت بسیار پایین این مرورگر نیز داشته باشد. وی به این منظور سنگ قبری ۳۳۰ دلاری طراحی کرد و تصاویر آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. جونگ روی سنگ قبر، لوگوی این مرورگر یعنی «e» را طراحی کرد و در زیر این لوگو سنگ نوشته‌ای اضافه کرد: «ابزار خوبی برای دانلود دیگر مرورگرها بود!» بعد از انتشار تصاویر سنگ قبر و محل قرارگیری آن، عکس‌های جونگ وایرال شد. جونگ در مصاحبه‌ای با رویترز گفت که هدفش از این کار، نشان دادن احساسات چندگانه وی در مورد این نرم‌‌افزار از رده خارج بوده، زیرا این مرورگر زمانی بخشی از زندگی کاری روزمره جونگ بوده است. این سنگ قبر در شهر Gyeongju کره جنوبی قرار دارد. جونگ در مصاحبه خود با رویترز ادامه داد: «این مرورگر واقعا بسیاری اوقات اعصاب خردکن بود، ولی من به این رابطه می‌گویم رابطه عشق-نفرت زیرا این مرورگر زمانی یکه‌تاز دوران خود بود.»
اینترنت اکسپلورر تا مدت‌ها، مرورگر دیفالت و رسمی دولت کره‌جنوبی و بسیاری از بانک‌های این کشور در دنیای اینترنت محسوب می‌شد. مرورگر اکسپلورر در سال ۱۹۹۵ به دنیا معرفی شد و به مدت یک دهه یکه‌تاز دنیای مرورگرهای اینترنتی بود. این مرورگر به عنوان یک برنامه پیش‌فرض روی سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، روی میلیاردها کامپیوتر وجود داشت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com