1  |  0

جنجال پوستر جدید کوکاکولا

جنجال پوستر جدید کوکاکولا

کوکاکولا بدون شک یک برند نمادین است. لوگوی خشن، فونت قابل تشخیص فوری، جعبه رنگی بسیار خاص و البته، یک تبلیغ رژیم غذایی کوکای دهه ۹۰، از جمله ویژگی‌های پوسترهای این شرکت فعال در مواد غذایی جهانی هستند. اما این غول نوشیدنی به تازگی کمپینی را طراحی کرده است که بسیاری از طرفداران خلاق خود را گیج و سردرگم کرده است.
این جنجال بر پوستری متمرکز است که نسخه بدون شکر از کوکای گیلاسی را تبلیغ می‌کند، که با انتخاب کلماتش سوالات گیج‌کننده فراوانی را برای مخاطبان خود ایجاد می‌کند. به نظر می‌رسد کوکاکولا نشانه‌هایی را در این پوستر به عمد از دست داده است که مخاطب در رابطه با چیزی که پوستر می‌خواهد القا کند به جمع‌بندی نمی‌رسد. آیا می‌توانید مشکل را تشخیص دهید؟ طرفداران این برند، پوستر گیج‌کننده را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند و در رابطه با آن برداشت‌های خود را اظهار کردند. از جمله سوالاتی که مطرح شد این است که چرا کوکاکولا در این پوستر با کلمات بازی کرده است؟ این تعداد کلمات برای معرفی کمپین «ZeroWords» زیاد است. چرا از کلمات دیگری در این پوستر استفاده شده در صورتی که ذکر ZeroWords کافی بود؟ چرا روی آن خط کشیده شده؟ چرا سعی نکردید کلماتی را پیدا کنید که کارساز باشد؟ و دیگری پرسید چرا واژه بدون شکر را در بالای پوستر قرار دادید؟
کوکاکولا بدون شکر اخیرا جدیدترین کمپین جهانی خود را با نام ZeroWords راه‌اندازی کرده است. هدف از این کمپین به چالش کشیدن طرفداران نسل Z این نوشیدنی است که رسانه‌های اجتماعی منبع سرگرمی ‌آنها است، برای تفسیر طعم گازدار کوکاکولا زیرو بدون استفاده از هیچ کلمه‌ای، در پلتفرم‌های اجتماعی خودشان با استفاده از استیکرها و علائم فضای مجازی و همچنین هدف دیگر آن الهام بخشیدن به صدمین سالگرد کوکاکولا است. پاسخ‌ها و پیشنهادها در این خصوص و در مورد اینکه این شرکت چگونه می‌توانست آن را بهتر طراحی کند نیز متفاوت بود. به عنوان مثال بسیاری آن را به یک جوک تشبیه کردند و برخی با آن جوک ساختند. همچنین قرارگیری ناهموار طرح‌های گرافیکی در هر طرف بطری به شدت حواسمان را پرت می‌کند. تا آنجا که ما متوجه شدیم، هدف این کمپین این است که نسل Z از استیکرهای دیجیتالی در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند، تا بتوانند دلیل جانمایی‌های تصادفی آنها را در این پوستر توضیح دهند. اما بدون هیچ قصدی، به نظر می‌رسد این پوستر دارای طراحی تنبلی باشد که ذهن مخاطب را در این خصوص بیش از حد به چالش می‌کشد. بنابراین، کوکاکولا در این مورد باید بیشتر تلاش کند تا طرح‌های تبلیغاتی‌اش بازخورد معکوسی نداشته باشد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com