0  |  0

ضرروت تزریق فناوری و نوآوری به صنعت غذا

ضرروت تزریق فناوری و نوآوری به صنعت غذا

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: کارنامه صنعت غذا در حوزه سرمایه گذاری و اکوسیستم نوآوری قابل قبول نیست و نیاز به تزریق فناوری های جدید، دانش روز و سرمایه گذاری بیشتر دارد.
دکتر قدیر رجب زاده در نخستین رویداد توسعه اکوسیستم نوآوری در استان‌ها (تانا) در صنایع غذایی با تاکید بر اینکه عملکرد زیست بوم فناوری در حوزه هایی نظیر دارو و درمان بسیار بهتر از صنایع غذایی است افزود: متاسفانه در استارت آپ های صنایع غذایی بیشتر از توجه به بحث فناوری تولید غذا، به ثبت سفارش و خرید غذا توجه شده است که امیدواریم در آینده شاهد تغییر این روند در صنعت غذا باشیم.
وی با اشاره به اهمیت صنایع غذایی ادامه داد: تعداد کارگاه های صنعتی در خراسان رضوی دو هزار و ۲۵۸ کارگاه است و از این تعداد ۶۰۸ کارگاه به صنایع غذایی اختصاص دارند که نشان دهنده سهم ۲۷ درصدی صنایع غذایی در استان است.
رجب زاده به سهم ۲.۱۶ درصدی سرمایه گذاری صنعت غذا اشاره و بیان کرد: سهم اشتغال این صنعت حدود ۲۹ هزار و ۸۰۰ نفر از تعداد کل حدود ۱۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر است که این امر بر سهم حدود ۲۶ درصدی اشتغال در صنایع غذایی کشور دلالت دارد.
رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی ادامه داد: سهم سرمایه گذاری پایین در این صنعت، زنگ خطری برای آینده صنعت غذا و پایداری سهم اشتغال در آن است.
وی همچنین به بررسی وضعیت شرکت های دانش بنیان پرداخت و افزود: از مجموع هفت هزار و ۱۴۱ شرکت دانش بنیان در کشور، ۳۰۹ شرکت در حوزه‌های مرتبط با غذا فعال هستند که ۱۵ شرکت از این شرکت‌های دانش بنیان در خراسان رضوی مستقر هستند.
رجب زاده بر آمادگی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برای توسعه و ارتقاء اکوسیستم نوآوری در صنعت غذای استان از طریق تعریف طرح های فناورانه و ارائه دانش فنی مورد نیاز صنعت تاکید کرد و خواستار گسترش همکاری های چند جانبه شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com