0  |  0

قابلیت جدید اینستاگرام با تقلید از BeReal در راه است

قابلیت جدید اینستاگرام با تقلید از BeReal در راه است

اینستاگرام این روزها در حال آزمایش قابلیتی جدید تحت عنوان Candid Chanllenges‌ است که از لحاظ کارآیی، شباهت بسیار زیادی به اپلیکیشن BeReal دارد. اطلاعات مربوط به این قابلیت که هنوز به صورت عمومی‌عرضه نشده، اخیرا توسط الساندرو پالوتزی، از توسعه‌دهندگان شناخته‌شده در حوزه مهندسی معکوس اپلیکیشن‌هایی که در نسخه‌های آینده آپدیت اینستاگرام رؤیت شده، منتشر شده است.
سخنگوی اینستاگرام نیز در واکنش به این خبر، تلاش مهندسان این شرکت برای توسعه این قابلیت را تایید و عنوان کرد که فعلا در مرحله «نمونه اولیه داخلی» قرار دارد. وی جزئیاتی را در خصوص این قابلیت اعلام نکرد. با این حال، پالوتزی اعلام کرد کاربران اینستاگرامی ‌که برای تست Cnadid Chanellenges انتخاب می‌شوند، هر روز یک نوتیفیکیشن برای گرفتن عکس از محیط اطراف خود دریافت خواهند کرد. با دریافت این نوتیفیکیشن، دوربین اینستاگرام اجرا خواهد شد و کاربران دو دقیقه فرصت خواهند داشت تا عکسی را از طریق دوربین‌های جلو و عقب گوشی خود ثبت کنند. طبق گفته این افشاگر، تصاویری که توسط کاربران از این طریق گرفته می‌شود، در قسمت استوری به اشتراک گذاشته خواهد شد. این ویژگی برای آنهایی که تجربه کار با اپلیکیشن BeRealرا دارند، بسیار آشناست. این اپلیکیشن که از آن به عنوان یکی از گزینه‌های جایگزین برای اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار یاد می‌شود، در سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرد و از کاربران می‌خواهد که هر روز و در یک ساعت به صورت اتفاقی، از طریق دوربین‌های جلو و عقب گوشی خود عکس بگیرند.
این درخواست‌ها که به صورت روزانه ارسال می‌شوند، پس از دو دقیقه حذف و منقضی خواهند شد. کاربران می‌توانند از این طریق، تمامی ‌عکس‌های به اشتراک گذاشته‌‎شده توسط دیگر دوستان خود را مشاهده کنند. هنوز مشخص نیست که اینستاگرام چه زمانی قصد عرضه این قابلیت را دارد یا حتی اینکه آیا در نهایت، تصمیم به عرضه این ویژگی گرفته می‌شود یا حذف آن در دستور کار قرار می‌گیرد.
در حال حاضر، اپلیکیشن BeReal از محبوبیت بالایی نزد کاربران جوان فضای مجازی برخوردار است و در اپ‌استور اپل، بالاتر از سایر اپلیکیشن‌هایی همچون اینستاگرام‌(رده هشتم) و فیس‌بوک‌(رده هجدهم) قرار گرفته است. این برنامه در تابستان امسال در میان ۱۰ برنامه رایگان محبوب جای گرفت.
مارک زاکربرگ پیش‌تر گفته بود که متا در آینده روی جذب کاربران جوانی متمرکز خواهد بود که به‌طور قابل توجهی، وقت خود را روی پلتفرم‌هایی غیر از اپلیکیشن‌های متا می‌گذرانند. در حالی که این روزها تیک‌تاک، رقیب اصلی متا و پلتفرم‌های آن محسوب می‌شود، این شرکت به دقت دیگر رقبای خود را تحت نظر دارد و اغلب قابلیت‌ها و ویژگی‌های این پلتفرم‌ها را کپی می‌کند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com