0  |  0

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق، بازو اجرایی کارگروه اشتغال استان البرز

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق، بازو اجرایی کارگروه اشتغال استان البرز

کارخانه نوآوری البرز، می تواند بازو اجرایی کارگروه اشتغال استان البرز در توسعه صنایع خلاق و توانمندسازی تعاونی ها باشد

عبدالله دارایی، مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز، در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با اعلام این مطلب
گفت: در استان البرز، بیش از یک هزار تعاونی وجود دارد که برخی از این تعاونی ها، در لیست تعاونی های برگزیده ملی و استانی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه اشتغال استان گفت: مسوولیت دبیرخانه این کارگروه، به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی سپرده شده که بر همین اساس نیز، برنامه ها و اهداف متعددی در دستور کار قرار گرفته است که ایجاد داشبورد اشتغال استان، توسعه مشاغل خانگی، جنبش توسعه تعاونی ها و افزایش شبکه فروش حضوری و مجازی محصولات کارگاه‌های کوچک و خانگی، برخی از این برنامه ها است، این اهداف با هم افزایی دستگاه های اجرایی استان در حال برنامه ریزی و اجرا است.

دبیر کارگروه اشتغال استان گفت: حمایت از طرح های اشتغال زا با تدوین بسته جامع اشتغال استان نیز انجام شده است که براساس این طرح، کلیه متقاضیان فعالیت در حوزه کسب و کار و مشاغل خانگی استان البرز با ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی و یا درگاه ملی مجوزها می توانند نسبت اخذ مجوز حداکثر در ۳ روز و تقاضای تسهیلات مشاغل خانگی اقدام کنند. متقاضیان می توانند در بیش از  پانصد رشته ثبت و مجوز محور با گرایش های متنوع ثبت نام و از تسهیلات کم بهره چهار درصد توسط بانک های عامل به متقاضیان مستقل و پشتیبان با معرفینامه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان استفاده کنند.

دارابی با تاکید بر نقش کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز در ایجاد اشتغال دانش بنیان در استان گفت: ظرفیت این مجموعه، به گونه ای است که می تواند بازوی اجرایی در جهت توسعه اشتغال استان به ویژه در حوزه صنایع خلاق باشد که بر همین اساس نیز، تبدیل تعاونی های شاخص و واجد شرایط به شرکتهای تعاونی خلاق، با همکاری این کارخانه در درست اقدام شود تا با افزایش توانمندسازی تعاونی ها، شاهد رشد اشتغال در حوزه های نوآورنه و خلاق باشیم

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com