1  |  1

فرمان بازگشت به کار اپل دردسری تازه برای سیلیکون ولی

فرمان بازگشت به کار اپل دردسری تازه برای سیلیکون ولی

وقتی تیم کوک در مارس ۲۰۲۰ کارکنانش را به خاطر پاندمی دورکار کرد، انتظار نداشت دو سال و نیم بعد، برای بازگرداندن آنها با چالش مواجه شود. چند روز بعد از اینکه از کارکنان اپل خواسته شد از ابتدای سپتامبر سه روز در هفته در محیط کار حضور داشته باشند، انتقاد گسترده کارکنان شروع شد.
این اقدام اپل، که به نوعی رهبر سیلیکون ولی محسوب می‌شود، کارکنان تکنولوژی منطقه را نگران این کرده که شرکت‌های آنها هم از این روال پیروی کنند.
شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در فرستادن کارکنان خود به دورکاری در اوج پاندمی بسیار سریع عمل کردند، اما این بخش از ترس از دست دادن برترین استعدادهای خود، در بازگشت به وضعیت قبل، چندان قاطعانه عمل نکرده است. برخی کارکنان به خاطر بازار رقابتی استعدادهای حوزه تکنولوژی، دست بالا را گرفته‌‌‌اند. حدود نیمی از این کارکنان در سال ۲۰۲۲ به طور کامل دورکار بوده‌‌‌اند که بیشتر آنها تمایلی به بازگشت حضوری ندارند. این موضوع باعث اختلاف بین شرکت‌های بزرگ سیلیکون ولی هم شده است. مدیرعامل اپل اصرار دارد که بهترین نوع همکاری، به صورت فردی است و فرهنگ و مزیت خلاقانه اپل با کارکنانی که به صورت مطلق دورکار باشند، آسیب می‌‌‌بیند. این در حالی است که مدیران شرکت متا، از کار مجازی به عنوان یک گزینه دائمی استقبال می‌کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com