1  |  0

هیوندایی و کیا محبوب دزدان!

هیوندایی و کیا محبوب دزدان!

جهان در حال تغییر است و یک نابرابری اجتماعی شدید در برخی مناطق آشکارتر از سایر مناطق وجود دارد، اما به‌طور کلی در سراسر جهان وجود دارد. هرچه این پدیده قوی‌‌تر باشد، تعداد سرقت خودروها هم بیشتر می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد بیشترین خودروهای سرقت‌شده، سوپراسپرت‌های گران‌قیمت یا لیموزین‌های لوکس نیستند، بلکه مدل‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.
تجزیه‌و‌تحلیل‌های مربوط به سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد در بین خودروهای قدیمی‌تر، هیوندای و کیا بیشترین برندهای مورد هدف سرقت هستند. در واقع این تحقیق نشان می‌‌دهد مدل‌‌های این دو برند تقریبا دو برابر بیشتر از سایر تولیدکنندگان در بین سارقان محبوبیت داشته‌اند. در میان خودروهای جدیدتر، دوج چارجر SRT هلکت بالاترین میزان سرقت را داشت. مشکل بسیاری از مدل‌های قدیمی خودروهای کره‌ای این است که فاقد ایموبلایزر الکترونیکی هستند و به‌راحتی با استفاده از کابل USB قابل‌سرقت هستند. درست در اوایل سال جاری، هیوندای و کیا اعلام کردند همه مدل‌ها و تریم‌‌های ۲۰۲۲ دارای ایموبلایزر هستند، بنابراین روند سرقت باید به‌زودی تغییر کند. با این حال هیوندای و کیا در ساخت تجهیزات استاندارد از سایر خودروسازان عقب مانده‌اند. مطالعات قبلی نشان می‌دهد تلفات سرقت خودرو پس از معرفی ایموبلایزرها کاهش یافته است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com