0  |  0

صنعت بیمه با نوآوری و فناوری گره می‌خورد

صنعت بیمه با نوآوری و فناوری گره می‌خورد

هوشمندسازی نظام تشخیص و پرداخت بیمه نقش موثری در ارتقای کیفیت و کمیت ارائه خدمات دارد و نیازها را بر مبنای توانمندی ها و راهکارهای درست علمی و تخصصی پاسخ می دهد. بر همین اساس آیین‌نامه هیات وزیران؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی(بیمه مرکزی) را مکلف به توسعه فناوری و نوآوری در حوزه صنعت بیمه کرده است.
در این آیین‌نامه تاکید شده که وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است برای تحقق این موضوع در راستای ایجاد سازوکارهای لازم برای هوشمندسازی نظام تشخیص و پرداخت بیمه؛ نسبت به ارتقای نظام اعتبارسنجی و مدیریت خطر و توسعه ابزارهای بیمه ای لازم برای محصولات دانش بنیان و سکوهای ارائه دهنده خدمات بیمه ای با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اقدام کند.
همچنین از طریق شورای عالی بیمه نسبت به اصلاح آیین نامه سرمایه گذاری شرکت های بیمه در راستای تسهیل مشارکت آنها در زیمنه سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان و نوآور اقدام شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com