0  |  0

تفضلی، پیشتاز صنعت نساجی ایران

تفضلی، پیشتاز صنعت نساجی ایران

حسن تفضلی یکی از پیشتازان صنعت نساجی ایران است که طی بیش از نیم‌قرن به فعالیتش ادامه داد. مشخصه تفضلی این بود که همچون برخی از صاحبان صنایع در حوزه‌های متعدد صنعتی و تجاری فعالیت نکرد. او تنها صنعت نساجی و فعالیت‌‌های مربوط به آن را پیگیری کرد. بخشی از سهامداران شرکت ریسندگی از اقلیت‌‌های دینی بودند و به مشارکت خود طی این سال‌ها ادامه دادند. کارخانه به صورت سهامی تاسیس شد؛ درحالی‌که بورس ایران، ۳۴سال بعد از تاسیس شرکت ریسندگی کاشان - سال۱۳۴۶- افتتاح شد.
تفضلی حقوق مالی سهامداران را رعایت می‌‌کرد و از دارایی و سرمایه کارخانه به سود شخصی استفاده نمی‌‌کرد. به نظم و وقت‌‌شناسی بسیار اهمیت می‌‌داد. صداقت را اساس پیشرفت و موفقیت در کار می‌‌دانست. از تجمل‌‌گرایی پرهیز داشت. نقش او در توسعه فعالیت کارخانه از ۱۰۰پرسنل به ۴۵۰۰نفر کم‌نظیر است. دانش و تجربه مدیریتی او در حوزه نساجی با گسترش فعالیت صنعتی، مثل کارخانه مخمل کاشان و راوند کاشان را به‌همراه داشت. پیشگامی تفضلی در صنعت نساجی و شخصیت تاثیرگذار او در کاشان و تداوم طولانی مدت فعالیتش تا پس از انقلاب باعث شد که نقش و جایگاه او در بین فعالان صنعتی ایران حائز اهمیت باشد

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com