0  |  0

بیش از 460 پرونده نوآورانه ارزیابی محتوایی شد

بیش از 460 پرونده نوآورانه ارزیابی محتوایی شد

با توجه به رشد روزافزون فناوری‌ها و نقش گسترده آن در توسعه و پیشرفت، اختراع بعنوان ابزاری کلیدی در اقتصاد به شدت رقابتی امروز، نقش به‌سزایی در توسعه بازارها و تقویت اکوسیستم‌های نوآوری داشته است.
کانون پتنت ایران در قالب برنامه جامع حمایتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در حوزه حمایت و ثبت اختراع فعالیت می‌کند و در حال حاضرحمایت از ثبت اختراع‌های باکیفیت در مراجع معتبر خارجی و زمینه‌سازی تجاری‌سازی دستاوردهای نوآورانه و مبتنی بر اختراع از جمله ماموریت‌های کلیدی این کانون به شمار می‌رود.
توسعه ثبت اختراعات داخلی و بین‌المللی
فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری، از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، شرکت‌های بزرگ و مبتنی بر فناوری، مخترعان و فعالان حوزه فناوری و نوآوری از جمله مخاطبان کانون پتنت ایران هستند که هریک متناسب با آیین‌نامه‌های کانون، مشمول دریافت حمایت در راستای ثبت اختراعات در پایگاه‌های خارجی هستند.
رشد و توسعه اختراعات و نوآوری‌های ثبت شده
با توجه به این که صاحبان اختراع، نوآوری و محصولات فناورانه و نوآورانه، از ذی نفعان ثبت اختراع و پتنت به شمار می‌روند، درخواست‌های زیادی به کانون پتنت می‌رسد به طوری که تا کنون بیش از ۲۷۱۳ مجموع درخواست های ارسال شده به کانون بوده است و از این میان 465 درخواست در مرحله ارزیابی محتوایی تایید شده است. این ارزیابی‌ها بر اساس ارزیابی‌های مشخص و معیارهای تعیین شده برای ارزش‌گذاری بر روی درخواست‌ها مبتنی بر استانداردهای ملی و بین‌المللی صورت می‌گیرد.
کمک به ثبت بین المللی درخواست‌ها
بخشی از اختراعات و پتنت‌ها در مرحله بین‌المللی ارائه می‌شود. کانون پتنت ایران در قالب برنامه حمایتی معاونت علمی، از ثبت این اختراع‌ها در ابعاد بین‌المللی حمایت می‌کند. تا کنون تعداد تقاضانامه‌های فایل شده در ادارات ثبت اختراع خارجی معتبر به 395 رسیده است.
همچنین بیش از 265 تقاضانامه‌ تحت معاهده PCT به ثبت رسیده است و تعداد اختراعات گرنت شده در ادارات ثبت خارجی معتبر به بیش از 180 رسیده است
کانون پتنت ایران با ارائه اولویت‌ها و نیاز‌های کشور در حوزه مالکیت فکری، زیرساخت‌های لازم برای ارائه کیفی خدمات این حوزه را فراهم می‌کند.
این کانون در قالب ارائه خدمات تخصصی مالکیت فکری و اتخاذ رویکردهای فعالانه، سعی در پوشش نیازهای کشور در این زمینه را داشته است.
نگارش، آماده‌سازی و ثبت تقاضانامه‌های اختراع در پایگاه‌های معتبر متناسب با بازارهای صادراتی و برنامه‌های توسعه‌ای شرکت‌ها و کسب‌وکارها، ثبت تحت معاهده PCT، آموزش، طراحی و ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در حوزه تجاری- مالکیت فکری و حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای نوآورانه از جمله برنامه‌های جاری کانون پتنت ایران است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com