1  |  0

ثبات بازارهای مالی با ابزارهای جدید بانک مرکزی

ثبات بازارهای مالی با ابزارهای جدید بانک مرکزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استفاده از ظرفیت ابزار‌‌‌های مالی ضروری است و برای مدیریت بازار یک رویکرد مثبت تلقی می‌شود. محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی درباره ابزار‌‌‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز گفت: استفاده از ظرفیت ابزار‌‌‌های مالی یک ضرورت است، زیرا نیاز امروز به دلیل التهاباتی که در جامعه وجود دارد و تقاضای کاذبی که در خصوص ارز شکل گرفته یا پوشش مالی یک امر کاملا مشخص و مشهود به حساب می‌‌‌آید. برهمین اساس ابزار‌‌‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار یک رویکرد مثبت تلقی می‌شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی در این رابطه یادآور شد: کشور‌‌‌های دیگر دنیا هم به همین شکل رفتار می‌کنند. به این معنا که موضوعات مربوط به استفاده مالی برای مدیریت بازار‌‌‌ها چه ارز و چه اوراق بهادار را یک ضرورت می‌‌‌دانند و در همین راستا برنامه‌ریزی خود را عملیاتی می‌‌‌سازند.
نماینده مردم کرمان در این خصوص تاکید کرد: اقداماتی که اخیرا از سوی بانک مرکزی در خصوص انتشار اوراق ارزی و سکه انجام شد، حتما کمک‌کننده خواهد بود، البته به انجام اصلاحاتی در آیین‌نامه و نحوه اجرایی آن نیازمند است زیرا استقبال خوبی از بعضی ابزار‌‌‌ها صورت نگرفته، البته برخی دیگر هم بسیار مورد توجه بوده است. در مجموع موارد فوق نشان از حرکت مثبتی در این زمینه دارد، چنانچه اشکالات اجرایی برطرف شود، قطعا بر میزان استقبال‌‌‌کننده‌‌‌ها هم افزوده خواهد شد.
منابع ارزی کشور در تاریخ دوران تحریم کم‌‌‌سابقه‌‌‌ است
پور ابراهیمی درباره افزایش سقف تسهیلات و حوالجات ارزی به تجار اظهار کرد: میزان منابع ارزی به کشور بر اساس اخبار رسیده به واسطه افزایش فروش نفت از یک‌میلیون بشکه تجاوز کرده و این مساله در تاریخ سال‌های تحریم هم کم سابقه بوده و هم اینکه نشان‌دهنده افزایش دسترسی به منابع است و بر اساس آن میزان ارز ارائه شده در سامانه نیما به شدت از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده است. او در ادامه ابراز کرد: مفهوم رشد ورودی ارزی به کشور در این است که امکان تخصیص ارز برای تقاضا‌‌‌ها مخصوصا مواد اولیه و تجهیزات سرمایه‌گذاری امکان‌‌‌پذیر شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com