0  |  0

مبادلات اقتصادی با چک دیجیتال تسهیل می‌شود

مبادلات اقتصادی با چک دیجیتال تسهیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم اصفهان و ورزنه گفت: یکی از مهم‌ترین امتیازات چک دیجیتال مهیا ساختن تسهیل بسیار مناسب برای انجام مبادلات اقتصادی بین افراد است. مهدی طغیانی درباره مزایای چک دیجیتال گفت: چک دیجیتال یک مرحله از اصلاح قانون چک بود که در سه بانک به اجرا درآمده است. در واقع چک دیجیتال بخشی از قانون چک محسوب می‌شود که در دولت گذشته انجام نشد و دولت سیزدهم زمینه اجرای آن را توسط بانک مرکزی فراهم آورد.
وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین امتیازات چک دیجیتال مهیا ساختن تسهیل بسیار مناسب برای انجام مبادلات اقتصادی بین افراد است. در واقع با عملیاتی شدن آن اعتبار چک برگردانده خواهد شد و دغدغه‌های بسیاری دراین رابطه برطرف می‌شود. در قانون چک هم دیجیتالی شدن آن پیش‌بینی شده بود، زیرا اهمیت فراوان آن بر کسی پوشیده نیست.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی درباره تفاوت بین چک دیجیتال و کاغذی یادآور شد: فضای چک الکترونیک با چک‌های کاغذی و شیوه کار کردن با آنها تفاوت دارد. باید این نکته را هم مورد توجه داشت که افراد کم سواد به چک کاغذی عادت کرده‌اند و مشکلی با آن ندارند، البته در همین وضعیت اگر فردی نیاز به کمک داشته باشد، افراد قابل اعتمادی را درخدمت می‌گیرند. در رابطه با چک دیجیتال هم می‌توان به همین شکل رفتار کرد تا همه بتوانند بدون هیچ مشکلی از امکانات جدید بهره ببرند. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشیم، شیوه استفاده از چک پیش از بحث دیجیتالی شدن با اصلاحاتی همراه شد که نه تنها آفتی درانجام معاملات و استفاده از آن به وجود نیاورد، بلکه میزان استفاده را هم بهتر از گذشته کرد. دلیل آن هم این است که میزان چک برگشتی در نتیجه این تصمیمات کاهش یافت. طغیانی در این خصوص اظهار کرد: درباره چک دیجیتال علاوه بر موارد فوق این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که برمیزان شفافیت مالی و امنیت آن اضافه خواهد کرد. چک دیجیتال در واقع مستقل از چک‌های کاغذی می‌تواند مورد معامله قرار گیرد و استفاده از آن اجباری نیست، تنها کسانی که تمایل داشته باشند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com