0  |  0

پردیس علوم و فناوری صنعتی در دانشگاه شریف راه اندازی می شود

پردیس علوم و فناوری صنعتی در دانشگاه شریف راه اندازی می شود

براساس تفاهم نامه دانشگاه شریف و صندوق بازنشستگی کشوری پردیس علوم و فناوری صنعتی به منظور استقرار واحدهای فناور و دانش‌بنیان مرتبط با حوزه نفت و گاز در دانشگاه راه اندازی می شود.

در نشستی با حضور رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف، ترکی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، طالبی رئیس پارک علم و فناوری شریف و برخی از معاونین و مدیران این دو مجموعه، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و صندوق بازنشستگی کشوری منعقد شد.
این تفاهم‌نامه همکاری با هدف راه‌اندازی پردیس علوم و فناوری صنعتی به منظور استقرار واحدهای فناور و دانش‌بنیان مرتبط با حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی، معدن و فلزات بین دانشگاه صنعتی شریف و صندوق بازنشستگی کشوری امضا شد.
در ابتدای این نشست رسول جلیلی، رئیس دانشگاه در سخنانی به معرفی ظرفیت‌های زیست‌بوم دانشگاه صنعتی شریف پرداخت و حرکت در جهت گسترش فناوری و توسعه منابع درآمدی دانشگاه و تلاش برای حل چالش‌های موجود در صنعت را از دغدغه‌های دانشگاه دانست.
وی در ادامه افزود: امیدواریم بتوانیم با بررسی و استفاده از ظرفیت‌های هر دو مجموعه به سمت توسعه دستاوردهای صنعتی و فناورانه حرکت کنیم.
در ادامه این نشست ترکی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اهمیت فناوری و نوآوری در کشور گفت: ما کشوری ثروتمند در حوزه علم و فناوری هستیم، در واقع فناوری بدنه‌ای از دانش است و ما باید گامی مهم در جهت خلق ارزش و توسعه زیرساخت‌های کشور برداریم تا بتوانیم به جایگاهی که شایسته است برسیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان صحبت‌های خود گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های هر دو مجموعه در ایجاد پردیس‌های مشترک و در راستای توسعه اقتصادی کشور بهره‌برداری کنیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com