0  |  0

به زودی بورس دانش‌بنیان در کشور ایجاد می‌شود

به زودی بورس دانش‌بنیان در کشور ایجاد می‌شود

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اظهار کرد: با توجه به اقدامات مثبت معاونت علمی در راستای ایجاد یک فایل مستقل برای شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس و حضور چند شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس امیدواریم به زودی بورس دانش بنیان برای توسعه شرکت‌های فعال در این حوزه ایجاد شود.
وی در ادامه افزود‌: تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق حضور این شرکت‌ها در بورس و عرضه سهام آن‌ها در تابلوی بورس در حال حاضر امکان‌پذیر شده و یک تابلوی اختصاصی برای sme ها و شرکت های دانش‌بنیان ایجاد شده و با انجام فرآیند‌های لازم و تدوین آن باید تعداد زیادی شرکت در تابلوی بورس حضور داشته باشد.
دلیری خاطر نشان کرد‌: برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت هزینه 50 درصد ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس را پذیرفته تا به توسعه این حوزه کمک کند .
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی به ورود به بازار سرمایه اشاره کرد و گفت‌: پس از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان بورس یک فایل مستقلی برای موضوع دانش‌بنیان باز شد و صندق‌های جسورانه برای حمایت از این شرکت‌ها تشکیل شدند و در حال حاضر حدود هشت صندوق مجوز دریافت کرده اند.
وی همچنین به موضوع ورود به نهادهای مالی موجود از جمله بانک ها اشاره کرد و گفت: موضوع سرمایه گذاری بانک ها در حوزه دانش بنیان باید اتفاق بیفتد و فرایند جذب طرح و ایجاد مراکز نوآوری و برگزاری استارتاپ ها امکان پذیر شود.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی افزود: در حال حاضر با بیش از 9 بانک در حال مذاکره هستیم تا به زودی در این حوزه منابع مالی تامین و رشد چشمگیری را شاهد باشیم.
دلیری تاکید کرد‌: با توجه به اینکه طرح های دانش‌بنیان طرح هایی هستند که به صورت مرتب در حال رشد هستند، بازار آنها قابل تامین خواهد بودوامکان ارتقای محصول و وورد به بازارهای خارجی رو دارند لذا متمایزتر از طرح های سنتی هستند و تجربه خوبی بود.
در ادامه این مراسم تفاهم نامه‌ای میان معاونت علمی و بانک سپه منعقد شد تا با بكارگيری ظرفيت‌های بازار پول و سرمايه كشور در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنيان وتحقق اهداف اقتصاد مقاومتي گام برداشته شود.
همكاري در راه اندازی «مركز شتابدهی و نوآوری»؛ همكاری در تأسيس و توسعه فعاليت صندوق سرمايه‌گذاری جسورانه وهمكاری در جهت استفاده از خدمات و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های کاری مرتبط با طرفین تفاهمنامه از جمله خدمات فینتک‌ها محورهای اصلی انعقاد این تفاهم‌نامه هستند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com