0  |  6

۵۰ روش برای افزایش فالوور در اینستاگرام (بخش اول)

۵۰ روش برای افزایش فالوور در اینستاگرام (بخش اول)

اگر قصد داريد در اينستاگرام حساب كاربري ايجاد كنيد، اين را بدانيد كه ارسال عكس ممكن است خيلي افسرده‌كننده باشد. وقتي با شور و هيجان و با تلاش زياد عكس‌هاي خوبي تهيه مي‌كنيد و فقط تعداد انگشت‌شماري از دنبال‌كنندگان، آنها را لايك مي‌كنند ممكن است از كار خود دلسرد شويد(حتي اگر از مزاياي بازاريابي رسانه‌هاي اجتماعي مطلع باشيد).

در اينجا 50 ايده براي افزايش دنبال‌كنندگان را مطرح مي‌كنيم. بسياري از ايده‌هاي زير بر افزايش تعامل(مثل لايك‌ها و كامنت‌ها) تمركز دارند و به همين دليل است كه اگر كسي تعامل پايدار داشته باشد، به يك دنبال‌كننده تبديل خواهد شد.

وقتي استراتژاي‌هاي زير را اجرا مي‌كنيد به ياد داشته باشيد كه هيچ چيز، جايگزين ارسال تصاوير جذاب، خلاقانه و مرتبط كه موردعلاقه‌ي مخاطبين شماست نمي‌شود. مي‌توانيد از نكات زير استفاده كنيد، ولي اين را فراموش نكنيد كه هدف اصلي شما بايد "تعامل" باشد.

1 . از هشتگ (#) استفاده كنيد. از هشتگ‌ها معمولا براي افزايش دنبال‌كنندگان استفاده مي‌شود. مثل: #مديراينفو

2 . صدها تصوير تصادفي از مخاطبين هدف خود را لايك كنيد. نيل پاتل از اين استراتژي استفاده كرد و به ازاي هر 100 تصوير تصادفي كه لايك كرده بود، 6.1 دنبال‌كننده‌ پيدا كرد.

3 . در اينستاگرام، يك مسابقه برگزار كنيد. آسان‌ترين روش براي اين كار اين است كه يك تصوير در مورد مسابقه گذاشته و از ديگران بخواهيد اگر مي‌خواهند وارد مسابقه شوند آن تصوير را لايك كنند.

4 . حساب كاربري اينستاگرام خود را در ساير پروفايل ها و حساب‌هاي كاربري خود در رسانه‌هاي اجتماعي منتشر كنيد. وقتي كسي شما را در اين صفحات دنبال مي‌كند، آنچه كه از شما انتظار دارد را به او بدهيد(مثل كوپن، امتياز، تصاوير پشت صحنه و ... ).

5 . عكس‌هاي ساير كاربران را لايك كرده و برايشان كامنت بگذاريد. اين هم طبيعي‌ترين روش براي به دست آوردن دنبال‌كنندگان جديد است.

6 . از هشتگ‌هاي محبوب استفاده كنيد تا با جستجوي آن هشتگ‌ها، تصاوير شما پيدا شوند.

7 . عكس‌ها را ساعت 2 بامداد يا 5 بعد‌ از ظهر ارسال كنيد. تحقيقات نشان مي‌دهند كه ارسال عكس در اين ساعت‌ها تاثير زيادي دارد.

8 . افرادي را جستجو كرده و دنبال كنيد كه از هشتگ هاي محبوب و معروف مثل followme# و likeforlike# استفاده مي‌كنند. اگر اين افراد را دنبال كنيد، آنها هم شما را دنبال خواهند كرد!

9 . يادتان باشد كيفيت بهتر از كميت است. هيچ كس نمي‌خواهد كسي را دنبال كند كه هزار تصوير بي‌معني از غذاها يا عكس‌هاي تصادفي در صفحه‌ي خود دارد.

10 . از فيلتر Mayfair استفاده كنيد. بر اساس گزارش‌هاي رسيده، اين فيلتر، تنها فيلتري است كه براي بازارياب‌ها بسيار كارآمد و موثر است.

11 . مطمئن شويد كه مشخصات فردي‌تان ( از جمله كلمات كليدي مربوطه، هشتگ‌ها، و يك لينك به سايت خودتان) را تكميل كرده‌ايد. مهم‌تر از همه اين كه هرگز اسپم يا هرزنامه ارسال نكنيد. در اين صورت هر كس كه پروفايلتان را بخواند شما را دنبال نخواهد كرد!

12 . در توضيحاتي كه براي عكس‌هايتان مي‌نويسيد، سوال هم بپرسيد. اين روش، براي افزايش تعامل خيلي خوب است.

13 . عكس‌هاي خود را جمعه‌ها ارسال كنيد. در روزهاي جمعه، ميزان ارسال عكس بسيار پايين است، در نتيجه اگر در اين روز عكسهايتان را ارسال كنيد بيشتر ديده مي‌شوند.

14 . ثابت‌قدم باشيد. بدانيد كه چرا پست ارسال مي‌كنيد و براي چه كسي اين كار را انجام مي‌دهيد. در مورد نحوه‌ي استفاده از پلتفرم و افزايش طبيعي تعداد دنبال‌كنندگان خود، ثابت‌قدم باشيد.

15 . در توضيحاتي كه براي عكس خود مي‌نويسيد، از CTA استفاده كنيد. CTAها عبارت‌هايي هستند كه كاربران را تشويق مي‌كنند روي عكس يا مطلب شما كليك كنند. از دنبال‌كنندگان،‌ سوالاتي بپرسيد و آنها را به تعامل وادار كنيد تا اقدامات بيشتري انجام دهند(مثلا بنويسيد"در كامنت‌ها نظر خودتان را اعلام كنيد و ما را از نظرات خودتان بهره‌مند سازيد").

16 . از پست گذاشت نترسيد. ممكن است اينطور فكر كنيد كه كسب و كارهايي كه روزي چند بار پست ارسال مي‌كنند به طور كلي تعامل كمتري دريافت مي‌كنند، ولي تحقيقات نشان مي‌دهند كه اينطور نيست. با توجه به معيارهاي اتحاديه، بين مقدار تصاوير ارسالي و تعامل دريافتي، هيچ رابطه‌اي وجود ندارد... و يا حداقل هيچ رابطه‌ي منفي‌اي وجود ندارد.

17 . كاربران پيشنهادي خود را دنبال كنيد. به صفحه تنظيمات خود رفته و روي آيكون چرخ‌دنده در گوشه‌ي بالا و سمت راست صفحه نمايش خود، كليك كنيد. روي "يافتن و دعوت دوستان" و سپس "كاربران پيشنهادي" كليك كنيد.

18 . از Piqora استفاده كنيد تا بفهميد كدام نوع عكس‌ها بالاترين تعامل را ايجاد كرده‌اند، و سپس سعي كنيد از اين نوع عكس‌ها بيشتر ارسال كنيد.

19 . به‌خصوص اگر داراي يك كسب و كار محلي هستيد مي‌توانيد از برچسب‌گذاري جغرافيايي استفاده كنيد. وقتي از برچسب جغرافيايي در عكس‌هايتان استفاده مي‌كنيد، ساير افرادي كه در منطقه‌ي شما عكس ارسال مي‌كنند تصاوير شما را در صفحه‌ي مكان(location) مشاهده خواهند كرد.

50 روش براي افزايش دنبال‌كنندگان خود در اينستاگرام

20 . از Latergramme براي زمانبندي پست‌هاي خود در اينستاگرام استفاده كنيد. براي اينكه تعداد دنبال‌كنندگان خود را به مرور زمان افزايش دهيد، بايد به طور مداوم پست ارسال كنيد.

21 . واقعا تعامل داشته باشيد. تمام اين راهنمايي‌ها، ترفندها و استراتژي‌هايي كه در جهان وجود دارند، نمي‌توانند با تعامل واقعي در محيط، رقابت داشته باشند. عمدا عكس‌ها را لايك كرده و با فكر و ملاحظه، كامنت بگذاريد. به طور مرتب افراد جديدي را پيدا كرده و دنبال نماييد، و با پاسخ به كامنت‌ها و سوالاتشان، با آنها تعامل برقرار كنيد.

22 . براي اينكه حداكثر تعامل را داشته باشيد، عكس‌هاي مختلف را با هم تركيب كرده و يك كولاژ ايجاد كنيد. براي تركيب حدود 9 عكس يا ويديو، مي‌توانيد از ابزاري مثل PicFrame استفاده نماييد.

23 . از يك شخص معروف يا تاثيرگذار بخواهيد در پست‌هاي خود به محصول شما اشاره كرده و يا در عكس‌هاي خود، محصول شما را برچسب بزند. اگر در اينستاگرام، كاربر مهم و بانفوذي را مي‌شناسيد كه از محصول شما استفاده كرده است، از او بخواهيد در صفحه خود به محصول شما اشاره‌اي داشته باشد. اين كار موثر است و به احتمال زياد تعداد زيادي دنبال‌كننده‌ي جديد پيدا خواهيد كرد.

24 . عكس‌هايي ارسال كنيد كه در آنها رنگ آبي به كار رفته باشد. تحقيقات نشان داده‌اند كه اين عكس‌ها نسبت به عكس‌هاي نارنجي يا قرمز، 24% لايك بيشتري به دست مي‌آورند.

25 . روزهاي دوشنبه پست ارسال كنيد: تصاويري كه در وسط هفته ارسال مي شوند، نسبت به تصاويري كه در ساير روزها ارسال مي شوند نسبتا تعامل بيشتري دريافت مي‌كنند.

برگرفته از سايت forbes.com

50 روش براي افزايش دنبال‌كنندگان خود در اينستاگرام (بخش دوم)

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
دیدگاه ها
hasan.shadow

پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 ساعت 15:19

Has an.اسم اىنستامه خوشحال میشم دنبالم کنىن

درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com