1  |  21

۵۰ روش برای افزایش فالوور در اینستاگرام (بخش دوم)

۵۰ روش برای افزایش فالوور در اینستاگرام (بخش دوم)

بخش اول این مقاله را مطالعه نمایید: 50 روش براي افزايش دنبال‌كنندگان خود در اينستاگرام (بخش اول)

 26 . در نوشتن شرح تصاوير، از كلمه‌ي "كامنت" يا "comment" استفاده كنيد. تحقيقات نشان داده‌اند كه چنين تصاويري، نسبت با ساير تصاوير كامنت‌هاي بيشتري دريافت مي‌كنند.

27 . در تصاوير خود، از چهره و صورت استفاده كنيد. بر اساس تحقيقات معلوم شده است تصاويري كه در آنها چهره وجود دارد 35% درصد بيشتر از ساير عكس‌ها لايك دريافت مي‌كنند.

28 . افراد مربوطه را در عكس‌هاي خود برچسب بزنيد. با اين كار مطمئن مي‌شويد كه تصاوير شما در صفحه‌ي آن افراد هم نشان داده مي‌شوند و به احتمال زياد باعث مي‌شود آنها هم اين عكس‌ها را به اشتراك بگذارند.

29 . هر چه روشن‌تر، بهتر. عكس‌هايي با روشنايي 65 تا 85 درصد، نسبت به عكس‌هايي با روشنايي كمتر از 45 درصد، 24 درصد بيشتر لايك دريافت مي‌كنند.

30 . يك هشتگ تجاري و نشان‌دار ايجاد كنيد. يك هشتگ را مطرح كرده و دنبال‌كنندگان خودتان را تشويق كنيد كه از آن استفاده كنند. با اين كار، هواداران شما تشويق مي‌شوند با نام‌ تجاري يا برند شما تعامل برقرار نمايند و در عين حال، برند شما بيشتر در معرض ديد كاربران قرار مي‌گيرد.

31 . عكس‌هاي پشت صحنه را به اشتراك بگذاريد. عكس‌هاي ساده و صادقانه، شخصيت برند شما را منتقل مي‌كنند. تصاويري را به اشتراك بگذاريد كه نشان دهند در پشت‌صحنه‌ي لوگوي شما، افراد حقيقي وجود دارند.

32 . از يك مهمان دعوت كنيد تا در حساب كاربري شما پست ارسال كند. اگر در اينستاگرام با يك فرد بانفوذ ارتباط داريد از او بخواهيد به عنوان مهمان در حساب كاربري شما پست بگذارد. با اين استراتژي،‌ مطمئن باشيد مي‌توانيد تعامل خود را به اوج برسانيد و دنبال‌كنندگان جديدي پيدا خواهيد كرد.

33 . تصاوير ساير كاربران را به اشتراك بگذاريد. تصاوير دنبال‌كنندگان خود(به خصوص كساني كه به محصولات شما اشاره كرده‌اند) را مجددا به اشتراك بگذاريد. در اين صورت ديگران تشويق خواهند شد تصاوير محصولات شما را نيز به اشتراك بگذارند.

34 . از فيلتر كردن،‌ چشم‌پوشي كنيد. تحقيقات نشان داده‌اند كه تصاويري كه هيچ فيلتري ندارند بيشترين تعامل را دريافت مي‌كنند.

35 . حساب كاربري اينستاگرام خود را به مشتركين ايميل خود ارسال كنيد. هر از گاهي يك تصوير را در خبرنامه‌ي خود به اشتراك گذاشته و آن را به حساب كاربري اينستاگرام خود لينك كنيد.

36 . نام كاربري اينستاگرام خود را روي ابزارهاي بازاريابي فيزيكي خود(مثل نشانه ها، برچسب‌ها،‌ برگه‌هاي محصول، و غيره) چاپ كنيد.

37 . تمام دوستان فيسبوك را در اينستاگرام دنبال كنيد. در اين صورت بسياري از آنها نيز شما را دنبال خواهند كرد. بدين منظور، به صفحه پروفايل اينستاگرام خود رفته و روي آيكون سه‌نقطه در گوشه‌ي بالا و سمت راست صفحه نمايش خود كليك كنيد. گزينه‌ي "يافتن دوستان" را انتخاب كرده و سپس روي "يافتن دوستان در فيسبوك"‌ كليك نماييد.

38 . در عكس‌هاي خود از لبه‌ها و ساختارها استفاده كنيد. عكس‌هايي كه لبه‌هاي زيادي دارند 125 درصد بيشتر از ساير عكس‌ها لايك دريافت مي‌كنند.

39 . داستان بگوييد. در قسمت شرح تصاوير، يك داستان جذاب بنويسيد. داستان‌گويي باعث مي‌شود يك ارتباط عاطفي با برند يا محصول شما ايجاد شود، و يك داستان فريبنده هم به احتمال زياد باعث مي‌شود ديگران تصوير شما را به اشتراك بگذارند.

40 . اگر يك رويداد يا حادثه را به طور زنده و از نزديك مشاهده كرده و عكس‌هايي از آن رويداد تهيه كرده‌ايد، افراد معروف در اينستاگرام را به عكس خود برچسب بزنيد تا بيشتر در معرض ديد قرار گرفته و به اشتراك گذاشته شود.

41 . براي پيگيري رشد حساب كاربري خود، از Iconosquare (نام قبلي اين گزينه، statigram بود) استفاده كنيد. بررسي كنيد كه كدام تصاوير در بين مخاطبين شما طرفداران بيشتري دارند و اغلب از همان تصاوير ارسال نماييد.

42 . براي برش تصاوير خود، افزودن فريم يا افكت، يا به طور كلي POP كردن تصاوير خود، از يك ابزار ويرايش تصوير مثل Aviary استفاده كنيد.

43 . در شرح تصاوير خود، از كلمه‌ي "like" استفاده كنيد. تحقيقات نشان داده‌اند كه اين‌گونه تصاوير، 89% بيشتر از تصاوير ديگر لايك مي‌خورند.

44 . طرح‌ بريزيد، آماده كنيد، و سپس اقدام نماييد. زندگي با برنامه‌ريزي،‌ بهترين شانس شما براي موفقيت مي‌باشد. براي نحوه‌ي استفاده‌ي خود از اينستاگرام، برنامه‌ريزي كنيد، سپس يك برنامه‌ي زماني براي خود تهيه كنيد تا از مسير خارج نشويد.

افزایش follower در اینستاگرام

45 . نقل‌‌قول‌هاي تصويري ارسال كنيد. در رسانه‌هاي اجتماعي، نقل‌قول‌هاي تصويري بسيار زيادي وجود دارند. با استفاده از ابزاري مثل Canva، نقل‌قول‌هاي الهام‌بخش يا طنز روي تصاوير خود قرار دهيد.

46 . حساب كاربري اينستاگرام خود را به ليست مخاطبين خود متصل كنيد. روي دكمه‌ي سه‌نقطه در گوشه‌ي سمت راست بالاي صفحه‌ نمايش خود كليك كرده و عبارت "يافتن دوستان" را انتخاب كنيد تا به ليست مخاطبين ايميل خود وصل شويد.

47 . با افراد بانفوذ در اينستاگرام،‌ شبكه ايجاد كنيد. هشتگ‌هاي مربوط به كسب و كار خود را جستجو كرده و كاربراني كه تعامل و تعداد دنبال‌كنندگان آنها زياد است با دقت شناسايي نماييد. در پست‌هاي آنها كامنت‌‌هاي حساب‌شده بگذاريد و روابط خود با آنها را توسعه دهيد. شما هرگز نمي‌دانيد اين ارتباطات به كجا ختم مي‌شوند! شايد روزي به دردتان بخورند.

48 . با ابزاري مثل Crowdfire تحليل كنيد كه پست‌هاي اينستاگرام شما چه تاثيري بر تعداد افراد دنبال‌كننده‌ي شما يا ساير افراد دارد.

49 . با همكاري ساير كاربران، به طور مشترك تبليغات كنيد. كاربراني كه تعداد دنبال‌كنندگان آنها مثل شماست را پيدا كرده و در پست‌هاي خود به مطالب آنها هم اشاره نماييد و بدين ترتيب، همديگر را در پست‌هاي خود تبليغ كرده و براي همديگر مخاطب پيدا كنيد.

50 . با يك هشتگ خاص، يك جامعه بسازيد. يك چالش يا كمپين ايجاد كنيد كه جامعه‌ي شما بتواند در آن شركت كند، و يك هشتگ منحصر به فرد به آن اختصاص دهيد.

يادتان باشد اگر براي تعامل و ارتباط واقعي، وقت نگذاريد، تعداد زياد دنبال‌كنندگان هيچ فايده‌اي براي شما نخواهد داشت. در نهايت هدف واقعي اين است كه دنبال‌كنندگان را به مشتري تبديل كنيد. اين 50 روش در يافتن مخاطب به شما كمك كرده و تعامل پايدار با دنبال‌كنندگان‌تان را براي شما تسهيل مي‌سازند.

برگرفته از سايت forbes.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com