0  |  2

سرمایه‌گذاران موفق، ۸ دروغ را باور نمی‌کنند!

سرمایه‌گذاران موفق، ۸ دروغ را باور نمی‌کنند!

حتما مایلید روش تبدیل شدن به یک میلیاردر را بدانید اما احتمالا در درون خود باور دارید که تبدیل شدن به یک سرمایه‌ گذار موفق در بورس روش خوبی برای ثروتمند شدن نیست.

اگر با خودتان فکر می کنید که ورود به بازار سهام روش خوبی برای پول دار شدن نیست، احتمالا دارید به خودتان دروغ می‌گویید. بسیاری از مردم در ضمیر ناخودآگاه خود به خودشان دروغ می‌گویند تا از ریسک و شکست احتمالی دوری کنند. با اینکار از کشف چیزهای جدید و دست یافتن به بالاترین پتانسیل خود اجتناب می‌کنیم.

در این مطلب، هشت دروغ معمول که مردم را از تبدیل شدن به یک معامله ‌گر و یا سرمایه‌ گذار موفق در بورس باز می ‌دارد را بخوانید تا بدانید این موارد در مورد شما نیز صدق می‌کند یا خیر؟

1.“می‌خواهم پولدار شوم تا به خوشبختی برسم”

اگر فکر می‌کنید فقط به خاطر کسب درآمد و پول در حال معامله در بورس هستید، خودتان را فریب می‌دهید. حقیقت این است که پول فقط نوعی کاغذ است و داشتن مقادیر زیادی از این کاغذها شما را خوشبخت و خوشحال نخواهد کرد.

پول خوشبختی نمی‌آورد. اما قبول داریم که بی‌ پولی قطعا باعث بدبختی است. پول می ‌تواند به شما آزادی و توانایی ببخشد تا روی چیزهایی تمرکز کنید که خوشبختی و شادی را برای شما به ارمغان می ‌آورد. بنابراین به جای تمرکز روی کسب پول برای خوشبختی، روی کارهایی تمرکز کنید که زمانیکه ثروتمند شدید امیدوارید آنها را انجام دهید و چیزهایی که پس از پول داشتن خواهید خرید و سبک زندگی که با داشتن زمان کافی خواهید داشت. شروع کنید به دیدن پول به عنوان ابزاری که باعث می ‌شود زندگی دلخواهتان را با آن بسازید نه اینکه چیزی که زندگی‌ خود را صرف داشتن آن می‌ کنید.

2.“برای موفق شدن به مدرک دانشگاهی نیاز دارم”

نه، قطعا اینطور نیست. گرچه داشتن تحصیلات دانشگاهی می ‌تواند در شغل شما تاثیرگذار باشد، اما وقتی حرف از سرمایه ‌گذاری در بورس و خرید و فروش سهام پیش می ‌آید، مدرک دانشگاهی فقط یک تکه کاغذ است. اگر آن تکه کاغذ را نداشتید، به این معنی نیست که نمی ‌توانید در بورس موفق شوید.

علاوه بر این، بسیاری از افراد به اشتباه اعتقاد دارند که مدرک دانشگاهی‌، باعث می‌ شود برای یک سرمایه ‌گذار بزرگ بودن واجد شرایط شوند. اما اینطور نیست، مخصوصا این روزها که دانش شما می‌ تواند در یک حیطه خاص از طریق اینترنت و بصورت تجربی و خودآموز رشد زیادی داشته باشد و برای همه نیز قابل دسترس است.

3.“ برای پولدار شدن به پول نیاز است”

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می ‌کنند که برای موفق شدن در بورس باید با مبالغ خیلی زیاد شروع کنند. گرچه مبالغ بالا کمک می ‌کند تا سودهای بزرگتری کسب کنید، داشتن آنها ضروری نیست. فقط مدت زمان بیشتری برای افزایش ثروت و داشتن یک حساب بانکی پر پول نیاز خواهد بود.

یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در بورس این است که سرمایه بسیار کمی نیاز دارد. شاید شما نیز با پول کمی شروع کنید ولی اگر سودهای خودتان را به سرمایه اصلی اضافه نمایید، قادر خواهید بود معاملات با حجم بزرگتری انجام دهید و در نتیجه سودهای بزرگتری کسب کنید.

4.“ من زمان کافی در اختیار ندارم”

این مورد یکی از خسته ‌کننده‌ ترین بهانه‌ هایی است که مردم برای موفق نشدن دارند که البته کاملا نادرست است. اگر وقت دارید تلویزیون تماشا کنید یا در اینستاگرام چرخ بزنید، زمان کافی برای معاملات سهام را نیز در اختیار خواهید داشت. حتی اگر شغلی دارید یا اینکه دانشجو هستید، می ‌توانید آخر هفته ‌ها و شب ‌ها مطالعه و تحقیق کنید.

اگر واقعا قصد دارید به سبک زندگی رویایی خود برسید، باید به کارهایی که برایتان ارزش ایجاد می ‌کند اولویت دهید. آیا واقعا لازم است روزانه 2 ساعت وقت در اینستاگرام بگذرانید یا بازی کنید؟ آیا واقعا لازم است ساعت 10 صبح از خواب بیدار شوید یا اینکه می ‌توان ساعت 7:30 هم از خواب بیدار شد؟ به برنامه زندگی و کاری ‌تان سر و سامان دادن بخش بسیار مهمی از کسب موفقیت در هر زمینه ‌ای است.

5.“ من دیگر پیر شده‌ام”

بسیاری از افراد با مطالعه مقالات مختلف اقتصادی، متوجه می‌شوند اطلاعات زیادی را برای تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار موفق، باید فرابگیرند و فورا به این فکر می‌افتند که “من دیگر برای این کارها پیر شده‌ام” . این طرز فکر کاملا نادرست است زیرا درست است که شروع کار در جوانی زمان بیشتری برای پیشرفت در اختیارتان می ‌گذارد اما اینجا هالیوود نیست که مجبور باشید در جوانی بازنشسته شوید.
بسیاری از سرمایه‌ گذاران موفق در سنین بالا شروع کرده‌اند، بسیاری شغل ثابت داشته ‌اند و یا خانواده‌ ای که وقت زیادی از آنها می‌گرفت ولی بازهم ادامه دادند و موفق شدند.
در اینجا خواسته و اراده شما مطرح است، اگر واقعا می ‌توانید صرفنظر از همه شرایط، برای یادگیری و پیشرفت در اینکار وقت بگذارید و ذهن‌ بازی داشته باشید موفقیت شما قطعی است.

6.“ بورس پر ریسک است”

بله، معاملات سهام دارای ریسک زیادی است، اما برای کسی که در مورد آن تحقیق و مطالعه نکرده است. در زندگی برای کارهایی که از آنها شناختی ندارید ریسک زیادی وجود دارد. اگر قرار باشد بدون یادگیری شنا در وسط اقیانوس قصد شنا کنید ریسک بزرگی کرده‌اید، اما برای کسی که شنا را فراگرفته و تجربه کافی دارد ریسک چندانی متوجه ‌اش نیست.
معامله ‌گری می‌تواند پول زیادی نصیب شما کند، به طوری که هیچ کسب ‌و کاری این میزان بازدهی را نداشته باشد. پس با وجود این پتانسیل کسب سود بالا، آیا ریسک کردن عاقلانه نیست؟
حقیقت پرریسک بودن بورس تغییری نخواهد کرد، اما می‌ توانید کاری کنید که ریسک به حداقل برسد. برای مثال می ‌توانید درباره بازار تحقیق کنید و بورس را به خوبی بشناسید، با معاملات کوچکی شروع کنید تا بدین ترتیب از تجربیات خود برای کاهش ریسک معاملات بعدی بهره بگیرید.
در یک کلام، یادگیری قدرت شما را افزایش می‌دهد و ریسک را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

7.“ همه سرمایه ‌ام را از دست خواهم داد”

این را تصدیق می‌کنیم که احتمال ضرر سنگین و از دست دادن بخش زیادی از سرمایه وجود دارد اما در بورس تهران اگر کل سرمایه‌ تان را از دست بدهید واقعا شاهکار بزرگی کرده‌اید و باید به شما جایزه داد! چون واقعا اینکار با وجود محدودیت نوسان قیمت‌ها تقریبا دور از ذهن است.
باید فرا بگیرید با همه سرمایه خود وارد یک معامله نشوید. حتی موفق ‌ترین معامله‌ گران سهام نیز چنین کاری را نمی‌ کنند و درآمدشان از طریق راه ‌های مختلف بدست می‌آورند.

8.“ شروع اینکار مشکل است”

شما که در حال خواندن این مطلب هستید، دقیقا در جای درستی برای شروع قرار دارید و اگر راهنمای اولیه شروع در بورس را بلد باشید، متوجه شده ‌اید که شروع کار چندان مشکل و پیچیده نیست. کارهای جدید و مواردی که یاد نگرفته‌اید همیشه کمی ترسناک به نظر می ‌رسند. به طور کلی، ما در دروغ گفتن به خودمان بسیار مهارت داریم تا از کارهای خاصی که باعث برهم خوردن آرامش ‌مان می‌شود اجتناب کنیم، در حالی که همین کارهاست که باعث پیشرفت می‌شود (خارج شدن از محدوده آسایش)
تنها کاری که این دروغ‌ها و باورهای غلط انجام می ‌دهند پایین نگه داشتن ماست. اگر همین الان شروع کنید، بدترین چیزی که اتفاق می‌افتد چیست؟ بهترین اتفاقی که می‌افتد چیست؟ وقتی این پاسخ‌ ها را ارزیابی کنید، فکر می‌کنم پاسخ را خودتان خواهید یافت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com