0  |  0

توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان تسریع شود

توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان تسریع شود

 حمیدرضا قاسم‌زاده با بررسی زمینه‌های توسعه فناوری‌های نوین، گفت: توسعه فناوری‌های نوین از مؤلفه‌های اصلی رقابت و صادرات در دنیای کنونی است و این موضوع، حرف اول را در شکوفایی و توسعه اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه ایفا می‌کند.
وی افزود: بر این اساس باید بیش از پیش به این موضوع توجه کرده و از راهکارهای سنتی توسعه اقتصادی به سمت شیوه‌های مدرن و علمی حرکت کنیم.
قاسم‌زاده در ادامه با تبیین نقش بخش خصوصی و دولت در مسیر توسعه فناورانه و فعالیت‌های دانش‌بنیان در جامعه عنوان کرد: هم مسئولان دولتی و هم بخش خصوصی باید آشنایی کامل نسبت به موضوعات این حوزه داشته و با افزایش تعامل و ارتباطات با یکدیگر، حرکت به سمت توسعه فعالیت‌های دانش بنیان و فناورانه را سرعت ببخشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: هرگونه نقص و عدم آشنایی هر یک از بخش‌های دولتی و خصوصی در این بخش، می‌تواند باعث عدم تعیین فرآیند صحیح در مسیر اهداف تعیین شده باشد.
قاسم زاده بر ضرورت برگزاری برنامه‌هایی همچون میزگردهای مشترک بخش دولتی و بخش خصوصی برای رسیدن به یک گفتمان مشترک و تدوین سازوکار مشخص در مسیر فعالیت‌های دانش بنیان و فناورانه تاکید کرد و ادامه داد: باید این امکان در استان فراهم شود که هم افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و هم افراد باتجربه و متخصص فاقد تحصیلات دانشگاهی بتوانند ایده‌های خود را در یک بستر مشخص، معرفی کرده و دولت و بخش خصوصی نیز برای تجاری‌سازی آن همکاری کنند.
وی همچنین با اشاره به وظایف معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، از آغاز سفرهای منظم و مستمر تیم کارشناسی استانداری به شهرستان‌ها و بخش‌های کم‌برخوردار استان برای شناسایی منابع و تلاش برای ایجاد توسعه متوازن مناطق خبر داد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com