0  |  0

3 درسی که می توان از برندهای موفق در تجارت آنلاین آموخت

3 درسی که می توان از برندهای موفق در تجارت آنلاین آموخت

خواه شما کسب و کاری در صنعت باشید و یا به فکر راه اندازی شرکتی دیجیتالی باشید، درس های زیادی هست که از موفقیت شرکت های تجارت الکترونیک بیاموزید. نوع کسب و کار شما مهم نیست، چرا که کسب و کارهای آنلاین شیوه متداول خرید و فروش، ارتباطات ویادگیری را در همه مناطق جهان دچار تحول ساخته است.

هرچند که تنها یک راه برای تضمین موفقیت وجود ندارد، شرکت های تجارت الکترونیک، مجموعه ای از راه ها به منظور راه اندازی و رشد و توسعه کسب و کارها را ارائه می کنند. در ادامه به سه درس مهم که می توان از آنها آموخت اشاره شده است:

1)موانع را به نوآوری تبدیل کنید.

شرکت های تجارت آنلاین در سراسر جهان می دانند که چگونه محدودیت ها و مشکلات را به ایده های نوآورانه تبدیل کنند. در حقیقت، تبدیل شدن به فردی خلاق به منظور حل مشکلات، عاملی شناخته شده است که منجر به بروز بازارهای جدید و راه های کاملاً جدید برای انجام امور می گردد. شرکتی مثل BuildDirect به این علت پیشرفت نمود و توسعه یافت که به راه هایی برای حمل و نقل اجسام سنگین و بزرگ به شیوه ای به صرفه از لحاظ زمانی و مالی پی بردند. برای کارآفرینان، منافع زیادی در فائق آمدن بر مشکلات و حل آنها بصورت خلاقانه وجود دارد. قبل از تسلیم شدن، زمانی که با مانع بزرگی در کسب و کارتان روبرو شدید، زمانی را اختصاص دهید تا به مشکل موجود به شیوه ای متفاوت نگاه کنید تا بتوانید راه حل خلاقانه ای را بیابید.

2) از داده ها استفاده کنید.

کسب و کارهای موفق در تجارت آنلاین، زمان زیادی را صرف جمع آوری، یافتن و بهره برداری از داده ها می کنند تا قادر به ارائه ایده محصولات و خدمات جدید باشند. شرکت هایی که اطلاعات مشتریان را جمع آوری می کنند، راه های مؤثر در جذب مشتریان جدید را بهتر می شناسند، خرده فروشان بیشتری را متقاعد به خرید کنند و یا مشتریان را به خرید مجدد ترغیب نمایند. فارغ از صنعتی که در آن فعالیت می کنید، به اعداد و ارقام و اندازه ها توجه کنید. " اگر نتوانید چیزی را اندازه گیری کنید، نمی توانید آنرا بهبود بخشید." شاخص های بیشماری وجود دارد که بایستی به آنها دقت کنید و آنها را همیشه تحت نظر داشته باشید مثل: متوسط فروش سالیانه، ماهانه و روزانه، هزینه جذب مشتریان جدید، متوسط تعداد بازدیدها قبل از انجام خرید. تمامی این اطلاعات به شما در داشتن عملکردی بهتر کمک خواهد نمود. بطور مثل، اگر هزینه جذب مشتریان برای شما بالا باشد، می توانید بر روی بازاریابی کم هزینه تر تمرکز نمایید.

3)درپی دریافت بازخورد از مشتریان باشید.

کار مهم دیگری که برندهای موفق در انجام آن ماهرانه عمل می کنند، گرفتن بازخورد از مشتریان است. دریافت بازخورد، اقدامی اساسی و کلیدی برای تمامی کسب و کارهاست. بنابراین سعی کنید که به طور منظم با مشتریان در ارتباط باشید تا متوجه شوید که چه چیزی در کسب و کار شما در حد عالی است و کدام بخش نیازمند بهبود و توسعه است. بهترین زمان برای پرس و جو، دریافت بازخورد بلافاصله بعد از خرید مشتریان است. احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریانی که اخیراَ پول خود را صرف خرید از شما کرده اند، عقیده خود درباره کسب و کارتان را بیان نمایند. بسیاری از خریداران حقیقتاً دوست دارند که با اظهار نظراتشان به خلق مشترک محصول یا خدمت برند مورد علاقه شان بپردازند. برای جمع آوری بازخوردهای مشتریان می توان اقدامات ذیل را انجام داد:

ارسال پرسشنامه در قالب ایمیل، انجام تحقیقات از طریق وب سایت یا شبکه های اجتماعی، گرفتن تماس با آنها یا فرستادن نامه.

فارغ از نوع صنعتی که در آن فعالیت می کنید، استراتژی های زیادی وجود دارد که شما می توانید از کسب و کارهای آنلاین بیاموزید و کسب و کار خود را بهبود بخشید. اگر کسب وکارتان در مخمصه ای افتاده و یا در مراحلی از کار خود به ایده ای نیاز دارید، می توانید از بزرگ ترین برندهای آنلاین اطراف خود الهام بگیرید.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com