0  |  0

برترین زیست‌بوم نوآوری چه ویژگی‌هایی دارد

برترین زیست‌بوم نوآوری چه ویژگی‌هایی دارد

چرخه نوآوری، شاخه های متعددی دارد. برخی شاخه ها با حمایت های مالی و برخی دیگر با راهکارهای مدبرانه زمینه رشد نوآوری در کشور را رقم می زنند

مرکز شرکت های دانش بنیان در مسیر توسعه ظرفیت های زیست بوم نوآوری، رویکردهای وسیعی را در پیش گرفته است.

این مرکز در بحث توانمندسازی سرمایه انسانی، به جذب ایرانیان فارغ ­التحصیل از دانشگاه­های برتر دنیا و راه  اندازی ده ها شرکت خلاق توسط ایرانیان بازگشته مبادرت کرده.

در بحث توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری، پهنه­ های نوآوری شهری را ایجاد و به تاسیس خانه های خلاق و نوآوری روی آورد.

همچنین با مجموعه حمایت هایی که به عمل آورد، با فراهم کردن بستر، زمینه رشد هزاران شرکت­ های دانش­ بنیان و خلاق را پدید آورد.

این مرکز در مهندسی و خلق راه­ حل­ های فناورانه برای رفع چالش ­ها و نیازها، از ده ها محصول دارویی پیشرفته رونمایی و طرح‌های کلان ملی فناورانه را اجرایی کرد.

برای ارتقای نظام تامین مالی نیز ده ها صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی را فعال کرد و سرمایه چند صد میلیاردی برای سرمایه­گذاری خطرپذیر در سه سال اخیر اختصاص داد.

مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این موارد حمایتی، مسیر نوآوری را در کشور هموار کرد تا فرآیند ایده به پدیده، با شتاب بیشتری از جانب دانش ‌بنیان ‌ها دنبال شود.

آشنایی با زیست بوم نوآوری ایران

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com