0  |  0

ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی برگزار می‌شود

ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی برگزار می‌شود

دکتر حسین زینلی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر گفت:ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف «آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش‌آموختگان با مسائل واقعی صنعت، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه و همچنین ایجاد حس نشاط و رقابت بین محققان کشور» در ۸ رشته اسفندماه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌ها در این دوره می‌توانند در ۸ مسابقه‌ی پیش‌بینی بازار سهام، تولید گراف توصیف صحنه، ادراک صحنه خودروی خودران، پردازش هوشمند داده‌های دیوار، تشخیص هوشمند باگ‌های کد منبع، تشخیص غلط‌های رایج در روان‌خوانی قرآن کریم، پیش‌بینی میزان مصرف ماهانه مشترکین همراه اول و جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول شرکت کنند.
دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تأکید کرد: در حاشیه این مسابقات سسلسه سخنرانی‌ها و همچنین کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار خواهد شد.

زینلی اظهارداشت: ارتقاء دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت‌های موفق داخلی مرتبط با هوش مصنوعی، فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری‌سازی آنها، فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع و ارائه راهکار توسط محققان و بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، محققان و صنعت‌گران پیرامون زمینه‌های مستعد همکاری از اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی عنوان کرد: شیوه کلی برگزاری مسابقات به این صورت است که در مرحله اول، تیم‌های متقاضی در سایت مسابقه ثبت‌نام می‌کنند و بعد از تأیید اولیه، اطلاعات مسابقه در اختیار آنها قرار داده می‌شود. سامانه‌های آماده شده توسط تیم‌ها در مراحل مختلفی ارزیابی و در نهایت در اسفند ماه ارزیابی نهایی به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تأکید کرد: به منظور تشویق بیشتر محققان به شرکت در مسابقات، متناسب با حمایت‌های مالی جذب شده جوایز ارزنده‌ای برای برگزیدگان در نظر گرفته می‌شود. تیم‌های دانشجویی ملزم به ارائه گزارش فنی هستند و از جوایز نقدی و غیرنقدی مسابقات بهره‌مند خواهند ‌شد. تیم‌های شرکتی نیز می‌توانند با محصولات تجاری خود در این مسابقات حضور و ضمن کسب رتبه، از جوایز غیرنقدی مسابقات بهرمند شوند.

زینلی گفت: برگزاری این دوره از مسابقات به صورت ترکیبی خواهد بود و شرکت در فازهای اولیه به صورت آنلاین است و تیم‌های علاقه‌مند بعد از ثبت‌نام در سایت مسابقات نتایج خود را برای ارزیابی ارسال می‌کنند. سپس براساس نتایج کسب شده، تیم‌های منتخب به رویداد نهایی که به صورت حضوری در اسفندماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود، دعوت خواهند شد.

وی افزود: مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه‌ای از مسابقات مرتبط با حوزه‌ هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار داشت: نخستین دوره‌ی این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۱ در هفت رشته، دومین دوره‌ آن در آبان ماه ۱۳۹۲ در ده رشته، سومین دوره این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۴ در ده رشته، چهارمین دوره این مسابقات در اسفند ماه ۱۳۹۷ در پنج رشته و پنجمین دوره این مسابقات در آبان ۱۳۹۸ در سه رشته برگزار شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com