0  |  2

کارآفرینان موفق جهان: دیوید رابینسون کارآفرین موفق و نیکوکار

کارآفرینان موفق جهان: دیوید رابینسون کارآفرین موفق و نیکوکار

سر دیوید رابینسون، کارآفرین و نیکوکار بریتانیایی بود که ۱۸میلیون پوند به دانشگاه کمبریج اهدا کرد تا کالجی جدید با نام کالج رابینسون تاسیس شود.
این کالج که جدیدترین بنای آموزشی کمبریج به‌شمار می‌رود در ۱۹۸۱ افتتاح شد. رابینسون همچنین ۳ میلیون پوند به یاد مادرش بیمارستان رزی اهدا کرد که اکنون بخشی از بیمارستان ادنبروک در کمبریج به‌شمار می‌رود. وی در ۱۳ آوریل ۱۸۰۴ در کمبریج‌زاده شد اما بعدها به بدفورد رفت و در آنجا کسب‌وکاری در زمینه کرایه دادن رادیو و تلویزیون راه‌اندازی کرد؛ کسب‌وکاری که بسیار موفقیت‌آمیز بود. او همچنین در زمینه پرورش اسب هم فعالیت داشت و از اواخر دهه ۱۹۶۰ تا پایان دهه هفتاد شمار زیادی از اسب‌های مسابقه را در اختیار داشت؛ اسب‌هایی که برایش سود زیادی به ارمغان می‌آوردند. وی در ۱۹۸۵ به جایگاه شوالیه‌ای رسید و دو سال بعد در نیومارکت، مرکز مسابقات اسب‌سواری بریتانیا درگذشت.

 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com