0  |  1

زندگی روی مریخ لاکچری نیست؛ خطرناک است!

زندگی روی مریخ لاکچری نیست؛ خطرناک است!

مدیرعامل تسلا در صحبت‌های اخیر خود تاکید کرد اقامت در مریخ، به‌‌ویژه در ابتدا اصلا لاکچری نیست و حتی زندگی در این سیاره خطرناک، پرمحدودیت، سخت و پرمشقت خواهد بود.
ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در مصاحبه‌‌ای اعلام کرده زندگی در مریخ، حداقل در ابتدا خطرناک خواهد بود. او اذعان کرده که افراد نباید به دنبال زندگی لاکچری در سیاره سرخ باشند، شرایط زندگی در این سیاره دشوار، پرمحدودیت و پرمشقت خواهد بود.
ایلان ماسک تلاش شرکت‌‌ها برای جذب نیرو در سفر به مریخ را با تبلیغات دهه نخست ۱۹۰۰ برای سفر به جنوبگان با «ارنست شکلتون» مقایسه کرد. البته بررسی‌‌ها بعدا نشان داد که این تبلیغات اصلا وجود نداشته و ساختگی بوده، اما در این تبلیغات ساختگی از مردم دعوت به عمل آمده بود تا در یک «ماجراجویی پرخطر» شرکت کنند. این تبلیغات ساختگی گفته بود بازگشت از این سفر در هاله‌‌ای از ابهام قرار دارد. ماسک می‌گوید برای تبلیغ سفر به مریخ هم باید اعلام کرد که ممکن است بازگشتی در کار نباشد. زندگی در مریخ به عنوان سیاره‌‌ای با میانگین دمای منفی ۲۶ درجه سلسیوس بسیار دشوارتر از زندگی در جنوبگان با میانگین دمای منفی ۲۱ درجه سلسیوس خواهد بود.
این سیاره صخره‌‌ای پر از آتشفشان و دره است، یک‌سوم زمین گرانش دارد و اتمسفر آن چنان رقیق است که برای انسان‌‌ها قابل تنفس نیست. بررسی‌‌ها نشان داده که انسان‌‌ها بدون تجهیزات ویژه نمی‌توانند بیشتر از چند دقیقه در اتمسفر این سیاره دوام بیاورند.
ثروتمندترین فرد جهان گفت امیدوار است کسانی که مریخ را کلونیزه می‌کنند، از این فرصت برای بازتعریف جامعه کمک بگیرند: «فکر می‌کنم این مساله برای به حداکثر رساندن چرخه عمر احتمالی بشر یا موجودات خودآگاه ضروری است. تمدن بشری می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله برخورد یک شهاب‌‌سنگ غول‌‌پیکر، انفجار آتشفشان‌‌های بزرگ، تغییرات اقلیمی خطرناک، جنگ جهانی سوم یا هر دلیل دیگری از بین برود.»
ایلان ماسک به اندرسون گفت اسپیس ایکس قیمتی را برای بلیت سفرهای آینده به مریخ تعیین خواهد کرد که برای اکثر مردم نسبتا مقرون به‌‌صرفه باشد. او قبلا به قیمت احتمالی ۱۰۰ هزار دلار بابت هر بلیت اشاره کرده بود. این شرکت قصد دارد یک شهر خودکفا در مریخ بسازد، اما ماسک اذعان کرد که احتمالا مدت‌ها قبل از محقق شدن رویایش از دنیا خواهد رفت. مدیرعامل اسپیس ایکس همچنین گفت انتظار دارد نخستین پرواز مداری استارشیپ پس از دریافت مجوزهای لازم ظرف چند ماه آینده انجام شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com