0  |  0

کارن‌کراد فراخوان داد: پذیرش طرح های تأمین مالی جمعی

کارن‌کراد فراخوان داد: پذیرش طرح های تأمین مالی جمعی

کارن‌کراد با همکاری صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری، خانه‌های فناوری و نوآوری ایران (iHIT)، جهت تسهیل جذب سرمایه و تأمین مالی جمعی برای شرکت‌های فعال در حوزه صادرات، ثبت‌نام می‌کند.
تأمین مالی جمعی عبارت است از جمع‌آوری منابع مالی مورد نیاز یک پروژه از محل سرمایه‌های خرد تعداد زیادی سرمایه‌گذار. کرادفاندینگ که سرمایه‌گذاری جمعی و تأمین سرمایه از اجتماع نیز خوانده می‌شود، در واقع به معنای مشارکت جمعی در سرمایه‌گذاری از طریق سرمایه‌های خرد یا کلان است و در بستر اینترنت انجام می‌شود. تأمین مالی در این روش، از جنس سهام‌داری نیست و مشارکتی که در آن صورت می‌گیرد، از نوع عقد شراکت است، اما باید توجه داشت که تأمین مالی جمعی، در قالب سهام و اوراق صکوک نیست؛ بلکه برای این کار، ابزار جدیدی به نام گواهی شراکت طراحی شده است. صدور گواهی شراکت به منزله شرکت در تأمین مالی کسب‌وکار یا پروژه بوده و معیاری برای مشخص‌شدن میزان مالکیت مالی سرمایه‌گذار، در آن پروژه یا کسب‌وکار است.
هدف این برنامه، شناسایی و بررسی طرح‌ها و شرکت‌های این حوزه برای تأمین مالی جمعی از طریق صدور گواهی شراکت برای سرمایه‌گذاران است که با مجوز رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار و نظارت مالی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش‌پرداز آریان (آیکو) همراه است.
در این برنامه که با همکاری صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و همچنین خانه‌های فناوری و نوآوری ایران (iHIT) برگزار می‌شود، شرکت‌های متقاضی سرمایه این امکان را دارند تا مطابق دستورالعمل ابلاغی در خصوص تأمین مالی جمعی (کرادفاندینگ)، تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال، از عموم مردم سرمایه جذب کنند.
همچنین شرکت‌های متقاضی در این برنامه، امکان بهره‌مندی از مزایای صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و همچنین مزایای خانه‌های نوآوری ایران را خواهند داشت.
متقاضیان تأمین مالی جمعی در این برنامه امکان آن را خواهند داشت که به طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران فعال سکوی کارن‌کراد معرفی شده و از ایشان جذب سرمایه کنند.
گفتنی است؛ صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و خانه‌های فناوری و نوآوری ایران، به‌عنوان متعهدان سرمایه‌گذاری در پویش‌های تأمین مالی جمعی این طرح‌ها حضور خواهند داشت. بعد از شروع کمپین‌های جذب سرمایه، در صورت عدم جمع‌آوری کامل منابع مالی توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در مدت یک ماه، متعهدان سرمایه‌گذاری، باقی‌مانده کمپین‌های مختص خودشان را تکمیل خواهند کرد تا طرح به مرحله اجرا برسد؛ بنابراین سرمایه‌گذاران اولیه، دیگر نگران عدم تکمیل کمپین و بازگشت وجه، بدون نفع و پس از یک ماه نیستند.

کارن‌کراد فراخوان داد / ثبت‌نام شرکت‌های متقاضی سرمایه به روش تأمین مالی جمعی ویژه طرح‌های صادراتیکارآفرینان برای حضور در این برنامه تا هفتم تیر فرصت دارند در سایت کارن‌کراد ثبت‌نام و پس از ورود به‌ حساب کاربری، طرح را انتخاب و اطلاعات کسب‌وکار خود را تکمیل کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان Info@karencrowd.com به مراجعه کرد و یا شماره ۰۲۱۸۶۰۸۸۶۰۹ تماس گرفت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: راه پرداخت
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com