0  |  0

نمی‌توان منکر قدرت ارزهای دیجیتال شد

نمی‌توان منکر قدرت ارزهای دیجیتال شد

رئیس بانک مرکزی اسپانیا که از بزرگ‌ترین مخالفان فعالیت ارزهای دیجیتال و بازار کریپتو در جهان محسوب می‌شود، بار دیگر نسبت به فعالیت بازار کریپتو ابراز نگرانی کرد. بر اساس این گزارش، پابلو هرناندز، طی سخنانی گفت که اگرچه سهم فعلی بازار ارزهای دیجیتال در سطح جهانی همچنان بسیار کوچک است، اما در قیاس با ریزش‌‌های سنگین سال ۲۰۰۸، این بازار رشد بسیار زیادی داشته و نمی‌توان منکر قدرت گرفتن آن شد. او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، به‌شدت از فعالیت بانک‌‌ها و موسسات مالی بزرگ سنتی در بازار رمزارزها انتقاد کرد‌ و گفت که سرمایه‌گذاری بانک‌‌ها ناشی از بازار گاوی سال ۲۰۲۱ ارزهای دیجیتال بوده که بانک‌‌ها را تشویق به سرمایه‌‌گذاری در این صنعت کرده است.
مدیرعامل بانک مرکزی اسپانیا همچنین عمده سرمایه‌‌گذاری بانک‌‌ها در کریپتو را در بخش توکن‌‌های غیرقابل تعویض (ETF) دانست و تاکید کرد که ورود بانک‌‌ها به بازار کریپتو منجر به استفاده ابزارهای مالی قدرتمند در اختیار آنها به نفع بازار ارزهای دیجیتال و اعتباربخشی بیشتر به آنها خواهد شد. این مقام ارشد مالی دولت اسپانیا ضمن ابراز نگرانی نسبت به ورود سنگین موسسات مالی و اعتباری بخش خصوصی کشورش به سرمایه‌‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، گفت که بی‌ثباتی این ارزها می‌تواند ضربه سنگینی به موسسات مذکور زده و منجر به ورشکستگی آنها شود؛ موضوعی که به گفته وی، بانک مرکزی اسپانیا بارها در این خصوص به آنها هشدار داده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com