0  |  0

فرآیند ارزیابی دانش‌بنیان‌های پارک‌های علم و فناوری تسهیل می‌‌شود

فرآیند ارزیابی دانش‌بنیان‌های پارک‌های علم و فناوری تسهیل می‌‌شود

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فرآیند ارزیابی دانش‌بنیانی شرکت‌های مستقر در این پارک‌ها تسهیل می شود.
رضا اسدی‌فرد با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌های فناوری در سراسر کشور مستقر هستند، گفت: این موضوع می‌طلبد که این پارک‌ها در زمینه ارزیابی شرکت‌ها برای دانش بنیان شدن با معاونت علمی و فناوری همکاری کنند.
وی افزود: هر چند که واگذاری کل فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان به پارک‌های فناوری یا سایر موسسات به دلیل حفظ وحدت رویه ارزیابی امکان پذیر نیست اما امسال این امکان فراهم شده است که این پارک‌ها با همکاری معاونت علمی و فناوری، فرآیند ارزیابی شرکت‌های مستقر در پارک را تسهیل و تسریع کنند.
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به معیارهای ارزیابی و ضرورت وجود معیارهای یکسان در فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، بیان کرد: پارک‌های فناوری می‌توانند با معرفی کارگزار ارزیابی دانش‌بنیان و تشویق شرکت‌های مستقر در پارک به ثبت اطلاعات در سامانه دانش‌بنیان فرآیند ارزیابی این شرکتها را تسریع کنند.
وی ادامه داد: همچنین با تعدادی از پارک‌های منتخب تفاهم نامه‌ای برای مشارکت مدیریت پارک‌ها در شناسایی و معرفی شرکت‌های مستعد دانش‌بنیان امضا شده و مرحله آزمایشی این طرح با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حال انجام است.
اسدی‌فرد همچنین تاکید کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ با همه پارک‌های فناوری و شهرک‌های صنعتی کشور برای جلب مشارکت آنها در اطلاع رسانی و ترویج برنامه‌های معاونت علمی و فناوری و شناسایی و کمک به تسریع فرآیند ارزیابی دانش‌بنیان شرکت‌های توانمند مستقر در پارکها و شهرک‌های صنعتی مکاتبه شده است و تا کنون همکاری با بیش از ۵ پارک علم و فناوری و شهرک صنعتی آغاز شده است. در نتیجه این همکاری‌ها شرکت‌های توانمند بیشتری وارد فرایند ارزیابی می‌شوند.
رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور بیان کرد: تعداد شرکت‌های متقاضی دانش‌بنیان شدن از حدود ۲۵۰ مورد در ماه، در سال ۱۴۰۰ به ماهیانه بیش از ۶۰۰ مورد در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com