1  |  0

خبر خوب برای تولیدکنندگان بدهکار

خبر خوب برای تولیدکنندگان بدهکار

بانک‌ها موظفند با دریافت حداکثر ۵/ ۷‌درصد مانده بدهی معوق تولیدکنندگان و با تنفس ۶ماهه و حداکثر اقساط پنج‌ساله، بدهی این واحدها را امهال کنند. با پیگیری‌‌‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شورای پول و اعتبار برای حمایت از واحدهای تولیدی کشور، تمهیداتی برای ارائه از طریق بانک‌ها و موسسات اعتباری مصوب کرده است که ظرف روزهای آینده فرآیند اجرایی آن از طریق بانک‌مرکزی به بانک‌های عامل و موسسات اعتباری ابلاغ خواهد شد که پس از ابلاغ تا پایان شهریور ۱۴۰۲ ارائه خواهد شد. امهال و تقسیط تسهیلات مالی دریافتی واحدهای تولیدی در سنوات گذشته که بنا به هر دلیلی امکان بازپرداخت آن فراهم نشده و مشکلات متعددی برای واحدهای تولیدی به‌‌‌واسطه آن ایجاد شده، با اجرای این مصوبه رفع خواهد شد. تولیدکنندگانی که تمام یا بخشی از بدهی‌‌‌های بانکی آنها معوق شده است برای استفاده از این تسهیلات می‌‌‌توانند درخواست خود را به بانک‌ها و کارگروه‌‌‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌‌‌ها بدهند. بانک‌ها موظفند با دریافت حداکثر ۵/ ۷‌درصد مانده بدهی و با تنفس ۶ماهه و حداکثر اقساط پنج‌ساله بدهی این واحدها را امهال کنند. مهلت استفاده از این تسهیلات تا پایان شهریور ۱۴۰۲ است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com