0  |  0

هدف‌گذاری برای رسیدن به رتبه ۳۵ در شاخص جهانی نوآوری

هدف‌گذاری برای رسیدن به رتبه ۳۵ در شاخص جهانی نوآوری

دکتر یونس پناهی در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور که همزمان با برگزاری هفتمین فن بازار ملی سلامت برگزار شد، گفت: در تولید علم نباید به دنبال حواشی باشیم اعضای هیات علمی بدون تردید باید به صورت متمرکز به تولید علم بپردازند.
پناهی تاکید کرد: امروزه علم و دانش نیز عامل تعیین کننده ای برای ایجاد قدرت در جهان به شمار می‌رود.
وی گفت: سال گذشته در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی ۸ محور کلی را ابلاغ شده است که طبق آن تحقیقات باید پاسخگو و در راستای نیاز مردم و مسئله محور باشد مبتنی بر عدالت باشد و چند مورد دیگر امروز شاهد هستیم در برگزاری فن بازار ملی سلامت این خواسته ها متبلور شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: اکنون کشور در شاخص نوآوری جهانی به رتبه ۵۳ رسیده است و اکنون با بررسی‌های انجام شده رتبه ۳۵ را هدف‌گذاری کرده‌ایم و در حال برنامه ریزی هستیم به زودی به این رکورد جدید دست یابیم.
پناهی با بیان اینکه به دنبال افزایش تعداد و کمیت نیستیم، افزود: در ارزشیابی امسال دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی هم به کیفیت بیشتر تاکید شده است. امسال اثرگذاری پژوهش‌ها را یکی از معیارهای سنجش و ارزشیابی دانشگاه‌ها قرار دادیم انتظار داریم از معاونین بازخوردهای این تغییرات را دریافت کنیم.
در ادامه نشست دبیران تحقیقات و فناوری کلان مناطق ده گانه آمایشی به طرح موضوعات و مسائل خود پرداختند.
در ادامه این نشست حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو به پاسخ پرسش‌ها و نکاتی که از سوی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌ها طرح شد، پرداخت و اظهار داشت: آماده هستیم با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری در حوزه رگولاتوری فناوری‌های نوین در دنیا بررسی‌های لازم انجام و الگوبرداری شود و در صورت کسب توافقات اولیه نتیجه آن برای پیاده سازی به غذا و دارو اعلام شود.
وی عنوان کرد: آماده هستیم با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها از ظرفیت اساتید دانشگاه‌ها برای برون سپاری و انجام برخی فرآیندها با اولویت‌های فناورانه بهره‌برداری شود.
محمدی افزود: جهت تسهیل امور مرحله موافقت اصولی برای دریافت مجوزهای غذا و دارو حذف شده است ولی همچنان این آمادگی وجوددارد که این روند برای شرکت‌های دانش بنیان تسریع شود.
وی همچنین از انجام تحقیقات در حوزه اثربخشی دارو، مواد موثره و تجهیزات پزشکی نیز استقبال کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com