0  |  5

7 طرز فكر كه موفقيت پايدار شما را تضمين مي‌كنند

7 طرز فكر كه موفقيت پايدار شما را تضمين مي‌كنند

در زمينه‌ي موفقيت كسب و كار دو نوع افراد وجود دارند: يك دسته افرادي هستند كه از موفقيت‌هاي كوتاه‌مدت لذت مي‌برند، و دسته‌ي ديگر افرادي هستند كه به موفقيت پايداري دست مي‌يابند كه يك عمر آنها را تامين مي‌كند. كساني كه فكر مي‌كنند تمام موارد موردنياز براي موفقيت را دارند و همه‌ي چيزهاي لازم را مي‌دانند، با ذهن بسته و محدود به موفقيت نگاه مي‌كنند. اين افراد از تغيير دوري مي‌كنند، به سختي توصيه يا انتقاد مي‌پذيرند و از رشد شخصي فرار مي‌كنند. اين افراد مي‌توانند صعود كنند ولي موفقيت طولاني‌مدت آنها پايدار نيست. براي رسيدن به موفقيت پايدار، بايد طرز فكرتان اين باشد كه ميزان رشد و توسعه‌ي شما تعيين‌كننده‌ي موفقيت است. بايد باور داشته باشيد كه يادگيري بيشتر، فرصت‌هاي بيشتري براي موفقيت به ارمغان مي‌آورد.

طرزفكرهاي زير مي‌توانند موفقيت پايدار شما را تضمين كنند:

1 .  هميشه مي‌توانم نقاط بهبود پيدا كنم.

موفقيت، به توانايي يادگيري شما بستگي دارد. سعي كنيد در ذهن خود، معلمان، مربيان، همكاران، و كارفرمايان خود را به عنوان مربي در نظر بگيريد. وقتي در پي اثبات خود برنمي‌آييد يا استعدادها و مهارت‌هاي خود را سعي نمي‌كنيد به نمايش بگذاريد، احساس آرامش كرده و با آغوش باز از يادگيري استقبال مي‌كنيد. گوش دادن و مشاهده كردن، به پيشرفت شما كمك مي‌كنند.

باور داشته باشيد كه هميشه مي‌توان بهبود پيدا كرد. اگر از چيزي كه الان هستيد راضي باشيد دقيقا در همان جا خواهيد ماند. براي موفقيت طولاني‌مدت بايد كنجكاو باشيد و به همين خاطر بايد به يادگيري و اطلاعاتي كه دانش شما را افزايش مي‌دهند توجه كنيد.

2 . اشتباهات، باعث اصلاح من مي‌شوند.

موفقيت يك فرايند است نه يك رويداد. ذهن خود را براي اشتباه كردن و تجربه‌ي چالش‌هاي بزرگ آماده كنيد. اگر اشتباه كنيد سعي مي‌كنيد خودتان را اصلاح نماييد. اين يك فرصت براي يادگيري و انجام بهتر كار در دفعات بعدي است. هر زمان كه خودتان را اصلاح مي‌كنيد و روش خود را تعديل مي‌نماييد مستقيما هوش خود را افزايش داده و مسير موفقيت را پيدا مي‌كنيد. اشتباهات به شما درس بخشندگي، نترسيدن، زندگي بدون پشيماني، تحول و رشد مي‌‌دهند. موفقيت تا حد زيادي به فروتني شما و توانايي‌تان در يادگيري از اشتباهات بستگي دارد.

3 . هيچ محدوديتي براي يادگيري وجود ندارد.

اين طرز فكر را در خود ايجاد كنيد كه هيچ محدوديتي براي يادگيري شما وجود ندارد و مي‌توانيد به موفقيت پايدار برسيد. يادگيري، حس موفقيت به شما مي‌دهد و كمك مي‌كند ارزش خود و شكيبايي‌تان را افزايش دهيد. هميشه راه‌هايي براي يادگيري چيزهاي جديد وجود دارد و با اين كار، با افراد، تجربيات و فرصت‌هاي جديد آشنا خواهيد شد و به تمام موفقيت‌هايي كه در زندگي به دنبالشان بوديد نزديك مي‌شويد. هميشه به يادگيري و رشد ادامه بدهيد.

4 . چالش‌ها سكوي پرش هستند.

 ذهن خود را آماده‌ي استقبال از چالش كنيد. نبايد از چالش اجتناب كرد، چون سرعت موفقيت شما را افزايش مي‌دهد. چالش علاوه بر اينكه دانش و مهارت‌هاي شما را افزايش مي‌دهد، اين باور عميق را هم در شما رشد مي‌دهد كه مي‌توانيد فلان كار را انجام دهيد. هر چه بيشتر خود را به چالش بكشيد و موفق شويد، به همان اندازه اعتماد به نفس شما به توانايي‌هاي تان افزايش مي‌يابد و مي‌خواهيد آن كار را باز هم انجام دهيد. به دنبال چالش بگرديد، هر چه چالش بزرگ‌تر باشد به همان اندازه هم جرات شما بيشتر شده و كششتان به سمت آن افزايش خواهد يافت.

5 . تلاش و نگرش من، آينده‌ام را خلق مي‌كند.

بارها و بارها مي‌بينيم كه سخت‌كوشي، عقل و هوش را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد. از صميم قلب باور داشته باشيد كه اگر تلاش كنيد به هر نتيجه‌اي كه مي‌خواهيد مي‌رسيد. كارهايي را كه از نظر ديگران غيرضروري، وقت‌گير يا بي‌معني هستند با تمايل انجام دهيد، چون اين جزئيات اغلب بازي را به نفع شما تغيير مي‌دهند و فرق بين افراد موفق و ناموفق، گاهي در همين است.

6 . افراد موفق، مفيد هستند.

باور داشته باشيد كه ساير افراد موفقي كه در زندگي‌تان هستند باعث پيشرفت شما مي‌شوند. افراد موفق پر از اطلاعات مفيد هستند كه در مسير شما به سوي موفقيت، به شما كمك مي‌كنند. بسياري از آنها تمايل دارند نحوه‌ي موفقيت خود در سطوح بالاتر را با شما به اشتراك بگذارند. شما هيچ تفاوتي با آنها نداريد. سعي كنيد با افراد موفق معاشرت كنيد، زيرا دوستي، تخصص و ارتباط با چنين افرادي، به زندگي و كسب و كار شما ارزش مي‌بخشد.

7 . هرگز تسليم نخواهم شد.

بدون توجه به شرايطي كه در آن قرار داريد ثابت‌قدم باشيد و هيچ وقت از تسليم‌شدن حرف نزنيد. پايدارترين راه به سمت موفقيت، پشتكار است. تنها با استعداد نمي‌توان به موفقيت رسيد. در اين جهان افراد ماهر و با استعداد زيادي وجود دارند كه موفق نشدند. فقط باهوش بودن و تحصيلات، براي موفق شدن كافي نيست. بلكه با تسليم‌نشدن، صبور بودن، پشتكار داشتن، و يك ذهن قوي مي‌توان به موفقيت دست يافت.

وقتي تمايل به يادگيري داريد مي‌توانيد همه چيز را تغيير دهيد و بهبود بخشيد و از همه چيز با آغوش باز استقبال كنيد. اگر ذهن خود را روي رشد و پيشرفت متمركز كنيد، در واقع ظرفيت مغز خود را براي يادگيري و حل نوآورانه‌تر و كارآمدتر مشكلات افزايش مي‌دهيد. براي رسيدن به موفقيت پايدار، ياد بگيريد نقاط قوت خود را كه مي‌توانيد روي آنها سرمايه‌گذاري كنيد شناسايي نماييد تا متوجه شويد در كجا به رشد نياز داريد. پس موفقيت در گروي تمايل و علاقه به يادگيري، رشد، و تحول است. موفقيت، به طرز فكر شما بستگي دارد.

برگرفته از سايت entrepreneur.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com