0  |  0

ایده ی تجهیز خودرو به آفتابگیر نوآورانه

ایده ی تجهیز خودرو به آفتابگیر نوآورانه

تابش خیره کننده نور خورشید سالانه دلیل تصادف های بی شماری است. اکنون شرکت بوش ایده یک آفتابگیر نوآورانه برای خودرو ارائه کرده که این مشکل را حل می کند.
این آفتابگیر مجازی از یک پنل شفاف ال سی دی ساخته شده و دارای دوربینی به سمت راننده است. دوربین مذکور با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری شناسایی صورت مشخص می کند تشعشع نور خورشید به صورت راننده برخورد می کند یا خیر. در مرحله بعد الگوریتم هایی چشم انداز دید راننده را تحلیل می کنند و با استفاده از فناوری کریستال مایع بخشی از آفتابگیر تیره تر می شود.
در حقیقت بخشی از آفتابگیر تیره تر می شود که تشعشع نور خورشید از آن محل به چشم راننده می تابد. اما بقیه نمایشگر همچنان شفاف می مانند و درنتیجه میدان دید راننده مسدود نمی شود.
البته این ایده در مراحل اولیه است و آفتابگیر مجازی هنوز در خودروها دیده نمی شود. اما در تصویر می توان تا حدودی شیوه عملکرد آفتابگیر را مشاهده کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com