1  |  0

چه کسانی مشمول وام ودیعه مسکن هستند؟

چه کسانی مشمول وام ودیعه مسکن هستند؟

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام دریافت تسهیلات ودیعه رهن و اجاره مسکن فقط از طریق پیامک بوده و متقاضیان باید کد ملی سرپرست خانوار را از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ پیامک کنند.
پس از سنجش شرایط متقاضی بر اساس سامانه‌های وزارت خانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آن دسته از متقاضیانی که شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات را داشته باشند، با دریافت پیامک، برای بارگذاری مدارک خود به سامانه اینترنتی ثبت نام به آدرس وب سایت tem.mrud.ir راهنمایی می‌شوند.
رقم وام ودیعه اجاره مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان، سایر کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است.
شرایط لازم برای دریافت تسهیلات
متقاضیان دریافت این تسهیلات لازم است شرایط مندرج در ماده ۱ آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند که این شرایط عبارتند از:
داشتن فرم ج) سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی
نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد
متأهل یا سرپرست خانوار بودن
داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا
همچنین متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.
گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات
گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل:
کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر)
مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور
و زنان سرپرست خانوار
است که در این زمینه وثایق لازم برای اخذ وام متعاقباً از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می‌شود.
فرصت یک هفته‌ای برای ثبت نام / ‬شماره موبایل اعلامی باید به نام متقاضی باشد
جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد. بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۴ مرداد با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۹ مرداد به اتمام خواهد رسید. ضروری است شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌شود به نام فرد متقاضی باشد و متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com